اقدام اتحادیه اروپا برای شرکایی که در بحران پناهندگان همکاری نمی‌کنند

پناهندگان7 بر اساس یک اطلاعیه محرمانه کمیسیون اروپایی، اتحادیه اروپا کشورهایی را که در بحران پناهندگان با اروپا همکاری نمی‌کنند جریمه کرده و برای آن ها عواقبی برای این عدم همکاری در نظر می‌گیرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس"، یک سند داخلی و محرمانه نشان می دهد که اتحادیه اروپا می خواهد کشورهایی را که در بحران پناهندگان با این اتحادیه همکاری نمی کنند را جریمه کند.

بر این اساس، کمیسیون اتحادیه اروپا می خواهد در بحران پناهندگان شرکای خود را که در این زمینه و برای غلبه بر هجوم پناهندگان به اروپا همکاری نمی کنند را به عواقب این گونه اقدامات تهدید کند. این خبر بر اساس پیش نویس یک اطلاعیه کمیسیون اتحادیه اروپا منتشر شده است که خبرگزاری آلمان در بروکسل آن را ارائه داده است. در این جریمه ها کمیسیون اتحادیه اروپا بخصوص سیاست توسعه و روابط تجاری را مد نظر قرار می دهد.

کمیسیون اتحادیه اروپا می خواهد روز سه شنبه این اطلاعیه محرمانه را رسما در استراسبورگ اعلام کند. بر اساس این سند، کشورهایی که به سادگی به مهاجران اجازه مهاجرت نداده یا آن ها را بر می گردانند  هم پاداش داده می شوند. در این سند از مشوق ها و بازدارنده ها برای این منظور سخن به میان آمده است.

بر اساس اعلان کمیسیون اتحادیه اروپا تا به حال این خبر که مسئله مهاجرت، حالا در بالای لیست اولویت های روابط خارجی اتحادیه اروپا قرار می گیرد به همه شرکای ما نرسیده است. بر اساس اعلان کمیسیون با وجود گفتگوهای جاری همکاری با کشورهای جهان سوم به ویژه در زمینه بازگشت و پذیرش دوباره مهاجران از اروپا به صورت قابل توجهی تقویت نشده است.

بر این اساس، در آینده اتحادیه اروپا باید بخصوص با کشورهای آفریقایی و عربی شراکت در زمینه مهاجرت را در پیش گیرد. در این پیش نویس از کشورهای اردن، لبنان، تونس، نیجریه، سنگال، مالی، نیجر،اتیوپی و لیبی سخن به میان آمده است.

در چنین شرایطی که اتحادیه اروپا بر مشارکت با دیگر کشورها برای غلبه بر بحران پناهندگان تاکید دارد انتقادهایی هم از طرف سیاستمداران مختلف بر این مسئله وارد می شود.

"هانس پیتر اوهل" از کارشناسان داخلی حزب سوسیل مسیحی درباره تسهیل ویزا برای کشورهایی از جمله ترکیه و شکاف های امنیتی که به این ترتیب ایجاد می شود هشدار داده است.

وی درباره مسئله آزادی ویزا برای ترکیه و گرجستان که مد نظر اتحادیه اروپا است ابراز نگرانی شدید کرد.
مسئله آزادی ویزا یکی از شروط توافق پناهندگان ترکیه با اروپا است.

انتهای پیام/    

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اقدام اتحادیه اروپا برای شرکایی که در بحران پناهندگان همکاری نمی‌کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات