خطاب امنیتی "ماهر" به ۲۵۰۰ سایت

به گزارش گرداب، بعد از حملات سایبری گسترده به پایگاه‌های دولتی و رسمی کشور طی هفته‌های اخیر و سکوت کامل مرکز "ماهر" متعلق وزارت ارتباطات، خبرگزاری تسنیم گزارشی با عنوان "بی‌مهارتی "ماهر" در برابر حملات سایبری به ایران" منتشر کرد.

در گزارش دو روز گذشته تسنیم آمد که علی‌رغم تمامی اظهارنظرات کارشناسان و مسئولان ذی‌ربط در این حوزه و با تمامی تأکیدات سازمان فناوری اطلاعات بر ایجاد، بروزرسانی و نگهداری پورتال مرکز امداد و هماهنگی رایانه‌ای در جهت اطلاع‌رسانی و هماهنگی، هیچ خبر و گزارشی پیرامون حملات سایبری اخیر روی پورتال ماهر وجود ندارد.

حال با فروکش کرن جریان حملات سایبری و تحلیل‌های ارائه شده از سوی متخصصان ذی‌ربط این حوزه، مرکز ماهر هم بالاخره اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

"با توجه به حملات چند روز اخیر به بعضی از وب سایت‌های عمومی که بیشتر آنها از نسخه‌های بروز نشده و آسیب‌پذیر سامانه‌های مدیریت محتوا استفاده نموده‌‌اند، اعمال بعضی از رویه‌های اولیه و پایه امنیتی می‌توانست از حوادث رخ داده جلوگیری نماید.

مرکز ماهر به عنوان یک نهاد تخصصی و مرجع در کشور، به دور از اطلاع‌رسانی‌های شتابزده، ضمن تماس با مراکز و سایت‌های موردحمله واقع شده و اعلام آمادگی برای ارائه مشورت‌های فنی، هماهنگی‌های لازم را در سطح ملی و حوزه بین‌المللی بخصوص مراکز CERT کشورهای عربی که محتمل است منابع آنها مورد سوء استفاده هکرها واقع شده باشد، بعمل آورده و کماکان در حال پیگیری موضوع در ابعاد مختلف است.

از این رو با توجه به تحلیل‌ها و جمع‌بندی‌های صورت گرفته اعلام می‌دارد:

1-    کلیه سازمان‌ها و شرکت‌های متصل به سامانه تعاملی امن مرکز ماهر جهت دریافت بسته اجرایی فوری برای امن‌سازی پایه که براساس تجربیات و تحلیل‌های حملات صورت گرفته تهیه شده است، به سامانه تعاملی مراجعه نمایند.

2-    در این زمینه کلیه مراکز و سازمان‌ها که علی‌رغم اطلاع‌رسانی های قبلی، هنوز به سامانه تعاملی متصل نشده‌اند، اعلان می‌گردد هرچه سریعتر نسبت به عضویت اقدام نمایند.

3-    به زودی گزارشی از نحوه همکاری دستگاه‌ها با مرکز ماهر درزمینه استفاده از راهنمایی‌ها و هشدارهای ارائه شده و میزان تعامل آنها در هنگام حوادث و رخدادهای امنیتی، به نهادهای مرجع ارائه خواهد شد."

[ منبع این خبر سایت گرداب-امنیت-سایبری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خطاب امنیتی "ماهر" به ۲۵۰۰ سایت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات