به نخستین آهنگ ساخته شده توسط هوش مصنوعی گوگل گوش کنید

امروز (سه شنبه) غول بزرگ اینترنت یعنی گوگل از یک ملودی 90 ثانیه ای با پیانو رونمایی کرد که اولین قطعه هنری هوش مصنوعی این شرکت در قالب پروژه Magenta است.

به گزارش «تابناک» این پروژه که هفته قبل در Moogfest – فستیوال چهار روزه موسیقی و تکنولوژی در کارولینا - معرفی شد، یک تلاش مبتنی بر هوش مصنوعی است تا اقدام به ساخت موسیقی و هنرهای تجسمی، از ابتدا و با اصالت کامل کند. پروژه ای که مبتنی بر موتور هوش مصنوعی متن باز گوگل به نام TensorFlow است و گوگل از آن برای اضافه کردن قابلیت های گفت وگو و تشخیص اشیا به محصولات خود استفاده می کند.

به اولین آهنگ ساخته شده توسط هوش مصنوعی گوگل گوش کنید


نکته جالب توجه اینکه علاوه بر ساخت موسیقی و قطعات هنری، هدف بزرگتر این پروژه ایجاد انجمنی از هنرمندان، برنامه نویسان و محققان هوش مصنوعی در کنار هم است. این موضوعی است که «داگلاس اک» یکی از محققان ارشد پروژه Magenta در مورد آن بیان کرده است.

اما امروز اولین قطعه هنری موسیقایی ساخته شده توسط هوش مصنوعی گوگل منتشر شده است؛ هرچند در ابتدا این آهنگ چندان چیز پیچیده ای به نظر نمی رسد و به خصوص ملودی آن ساده تصور می شود، اما نکته اساسی این است که در ساخت و ترکیب این ملودی و آهنگ به هیچ وجه دست و عقل انسانی دخیل نبوده است.

آن گونه که Quartz نوشته است، رسیدن به این نقطه بسیار دشوار است، زیرا حتی برای پیشرفته ترین نمونه های هوش مصنوعی بسیار دشوار است که حتی از روی قطعه ها و آثار هنری فعلی کپی برداری کنند، چه برسد به آن که خود از ابتدا یک قطعه هنری یا موسیقی را خلق کنند.

اکنون به آهنگ ساخته شده توسط هوش مصنوعی گوگل گوش کنید:

دانلود[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «به نخستین آهنگ ساخته شده توسط هوش مصنوعی گوگل گوش کنید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات