نامزد نهایی دموکرات ها در انتخابات آمریکا

عصر ایران: هیلاری کلینتون نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا موفق شده است حد نصاب لازم را برای نامزدی نهایی حزب دموکرات آمریکا برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور کسب کند.

نیویورک تایمز نوشت؛ بر اساس بررسی خبرگزاری آسوشیتدپرس کلینتون توانسته است با کسب 2383 دلگیت حزب دموکرات در آستانه برگزاری انتخابات مقدماتی سه شنبه (امروز) در شش ایالت باقی مانده، از حد نصاب لازم برای کسب نامزدی نهایی این حزب عبور کند.

بر اساس این گزارش کلینتون با یک پیروزی بزرگ در پورتوریکو و افزایش جهشی شمار "سوپر دلگیت ها " – نمایندگان ویژه - که حامی او هستند از مرز نامزدی نهایی حزب دموکرات عبور کرده است.

کلینتون نخستین زن در تاریخ آمریکا است که توانسته است به جمع یکی از دو نامزد نهایی رقیب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صعود کند.فعالان جنبش زنان آمریکا که حامی نامزدی کلینتون در انتخابات پیش رو هستند، نامزدی نهایی او برای ورود به کاخ سفید و کسب منصب ریاست جمهوری را یک تحول عمده و تاریخی محسوب می کنند. زنان آمریکا در سال 1920 - 96 سال پیش - حق رای کسب کردند.

با این حال این نامزد انتخاباتی در واکنش به این گزارش آسوشیتدپرس گفته است تا پایان انتخابات مقدماتی حزب دموکرات – که امروز با برگزاری انتخابات مقدماتی در شش ایالت باقی مانده از جمله کالیفرنیا و نیوجوسی پایان خواهد یافت – در عرصه رقابت با برنی سندرز رقیب انتخابات درون حزبی خود، باقی خواهد ماند.

برنی سندرز رقیب انتخاباتی کلینتون نیز گفته است تا زمان برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات در ماه ژوئیه در عرصه رقابت باقی خواهد ماند.

کمپین انتخاباتی سندرز در واکنش به خبر نامزدی نهایی کلینتون گفته است ، برای تغییر نظر نمایندگان ویژه ای که قول حمایت از خانم کلینتون را داده اند، تلاش خواهد کرد.

بر اساس قوانین داخلی حزب دموکرات آمریکا از تعداد 4 هزار نماینده شرکت کننده در کنوانسیون ملی حزب دموکرات در ماه ژوئیه، 720 تن از آنان را " سوپر دلگیت ها" - نمایندگان ویژه - تشکیل می دهند. این سوپر دلگیت ها شامل نمایندگان دموکرات گنگره ، اعضای ارشد حزب ، کمک کننده های مالی عمده و.. هستند و بر اساس قوانین داخلی حزب دموکرات می توانند تا زمان برگزاری گردهمایی سراسری حزب،نظر خود را درباره نامزد مورد حمایت شان تغییر دهند.

گفتنی است خبرگزاری آسوشیتد پرس کمتر از دو هفته پیش نیز با انجام یک نظر سنجی و تحقیق از دلگیت های حزب جمهوریخواه، کسب نامزدی نهایی برای دونالد ترامپ نامزد احتمالی حزب جمهوریخواه برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را مسجل دانسته بود.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نیمه آبان ماه امسال برگزار خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامزد نهایی دموکرات ها در انتخابات آمریکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات