ترجمه گرمارودی از صحیفه سجادیه به چاپ چهاردهم رسید

به گزارش خبرگزاری مهر، سید علی موسوی گرمارودی، شاعر و قرآن پژوه، ضمن پیشنهاد صحیفه سجادیه برای مطالعه در ایام ماه مبارک رمضان، اظهار كرد: چندی پیش كتاب صحیفه سجادیه را ترجمه كرده ام و این كتاب از سوی انتشارات هرمس به چاپ چهادهم رسیده است.

وی ادامه داد: دعاهای امام سجاد در این كتاب را می‌توان قرآن صاعد دانست. خود قرآن كریم از طرف خداوند به سمت خلق رفته است، اما دعاها از طرف خلق به سمت خدا می روند و صحیفه سجادیه نیز مصداق همین موضوع می شود.

گرمارودی خاطرنشان كرد: صحیفه سجادیه كامله، مجموعه‌ای از ۷۵ دعا و نیایش است كه امام سجاد(ع) املا كرده و امام باقر(ع) و برادرش زیدبن‌علی آن را در دو نسخه نوشته‌اند. در روایت محمدبن احمدبن مسلم مطهری فقط ۵۴ دعا چنانكه امروزه هم از صحیفه می‌بینیم، موجود است. بنابراین از اصل صحیفه ۲۱ دعا افتاده و اكنون آنچه از صحیفه كامله سجادیه باقی مانده است، همین ۵۴ دعا است. نوشتار حاضر ترجمه این ۵۴ دعای صحیفه سجادیه است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترجمه گرمارودی از صحیفه سجادیه به چاپ چهاردهم رسید» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات