شناسایی ۶۲۴۱ رشته شغلی/ ترس کارآفرینان از شکست ایده

مسلم خانی در گفتگو با مهر با بیان اینکه یکی از مهم ترین دغدغه های افراد صاحب ایده کسب و کار و کارآفرینان در زمان یافتن یک ایده جدید، نگرانی از شکست است، گفت: این نگرانی ها با مخالفت خانواده ها در پذیرش ریسک کارآفرینی بیشتر می شود و در ماه های اول، فرد کارآفرینی را به خود مشغول می کند.

مشاور معاون توسعه اشتغال وزارت کار اظهارداشت: در اینجا صنعت بیمه می تواند به عنوان پشتیبانی کارآفرینی وارد شود به نحوی که کارآفرین مطمئن باشد اگر در جایی هم فعالیت کرد ولی ایده اش نگرفت، صنعت بیمه از وی حمایت می کند.

خانی خاطرنشان کرد: من فکر می کنم هنوز رابطه واقعی بین بیمه و فضای کسب و کار شکل نگرفته و رابطه اندکی در این بخش به صورت فانتزی است. در عین حال، تنوع بیمه ها در کشور ما محدود است و در دنیا حدود ۷۱۹ خدمت بیمه ای ارائه می شود.

این مقام مسئول در وزارت کار افزود: در ایران امروز تنها ۳۸ نوع خدمت بیمه ای در تمامی حوزه ها و به صورت کلی ارائه می شود. دلیل آن هم این است که صنعت بیمه فعلا مدل برد - برد را در پیش نگرفته و ممکن است کارآفرینی ایده مهمی در ذهن داشته باشد و تا رساندن آن ایده به درآمد و کسب و کار زمانی لازم باشد؛ حال آیا بیمه آن فرصت را به کارآفرین می دهد که بتواند کسب و کار را به رونق و درآمد برساند و سپس پرداخت حق بیمه آغاز شود؟

وی تاکید کرد: اینها فرصت هایی است که در کشورهای دیگر برای حمایت از کسب و کار وجود دارد و باید گفت رابطه معناداری بین تنوع بیمه های کسب و کار و کارآفرینی وجود دارد. بیمه آنجایی معنا پیدا می کند که کارآفرینی و ایده پرداز بخواهد کسب و کاری را ایجاد کند که از آن سابقه ای در ایران وجود ندارد و در اینجا است که بیمه باید کسب و کار را مورد حمایت قرار دهد.

مشاور معاون توسعه اشتغال وزارت کار اظهارداشت: بیمه ها باید در بخش کسب و کار بر روی ایده های آینده سرمایه گذاری کرده و آنها را مورد حمایت بیمه ای قرار دهند. ما در حال حاضر ۶ هزار و ۲۴۱ رشته شغلی در ایران داریم و ممکن است در سال ۱۴۰۰ و بعد از آن این تنوع رشته ها بهم بریزد.

به گفته خانی، آنگاه بیمه ها باید از امروز پیش بینی این کسب و کارها را داشته باشد. ما با عدم آمادگی صنعت بیمه برای پذیرش ریسک کسب و کارهای جدید مواجه هستیم ولی در بسیاری از کشورهای دنیا این مسائل حل شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسایی ۶۲۴۱ رشته شغلی/ ترس کارآفرینان از شکست ایده» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات