می خواهیم در پارالمپیک ریو شگفتی ساز شویم

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس آقاکوچکی در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به اردوی سوم تیم ملی بسکتبال با ویلچر که چهارشنبه گذشته به پایان رسید، اظهار داشت: این اولین اردویی بود که با حضور کامل بازیکنان و لژیونرها برگزار شد. البته از بین بازیکنان دعوت شده، ابراهیم احمدی به خاطر مصدومیتی که در لیگ انگلستان و از ناحیه شانه دچار آن شده است انصراف داد. وی به دلیل این آسیب دیدگی نمی تواند تا ۴ ماه در تمرینات حضور داشته باشد و از اردو انصراف داده است. بنابراین با توجه به انصراف احمدی، اردو را با ۲۰ بازیکن آغاز کردیم.

وی با اشاره به برنامه های اجرا شده در این مرحله از اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر، یادآور شد: در این اردو ضمن توجه به مسائل آماده سازی بدنی، تمرینات تکنیکی و تاکتیکی را طبق برنامه های ویژه پیگیری کردیم. سه جلسه در هفته تمرین با وزنه داشتیم. روی توان شوتزنی بازیکنان از نقاط مختلف زمین و کار گروهی آنها به خصوص در بخش دفاع و حمله هم کار کردیم.

آقاکوچکی با بیان اینکه از نظر تاکتیکی در مجموع به ۵۰ تا ۶۰ درصد اهداف در این اردو دست پیدا کرده اند، گفت: طی دو اردوی گذشته روی مسائل بدنسازی به اندازه کافی کار کرده بودیم اما در این اردو هم تا حد کافی به این موضوع پرداخته شد چرا که اولین اردویی بود که لژیونرها در آن حضور داشتند. بنابراین برنامه های بدنی را پیاده کردیم تا در اردوی چهارم بتوانیم این دسته بازیکنان را هم از این حیث مورد ارزیابی قرار دهیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به مشخص شدن گروهبندی و برنامه های دیدارهای این تیم در بازی های ریو خاطرنشان کرد: آلمان، انگلستان، آمریکا، برزیل و الجزایر، تیم هایی هستند که در مرحله گروهی پارالمپیک به ترتیب با آنها دیدار خواهیم داشت. از میان این تیم ها، آلمان در مسابقات ۲۲ ساله های جهان قهرمان شد. این تیم برنامه های خاصی برای پارالمپیک دارد و جزو تیم هایی است که برای صعود خیز برداشته است. آمریکا هم قهرمانی مسابقات جهانی ۲۰۱۴ کره جنوبی را در کارنامه دارد و از جمله تیم های مدعی حاضر در ریو به حساب می آید.  انگلیس هم سرمایه گذاری خوبی روی تیمش داشته است. برزیل هم که میزبان است و قطعا از شرایط میزبانی به بهترین نحو استفاده خواهد کرد. در میان حریفانمان فقط از الجزایر اطلاعات زیادی نداریم.

وی در این رابطه ادامه داد: در کل آمار حریفانمان را در مسابقات تدارکاتی که اخیراً در آن حضور داشته اند رصد کرده ایم. همه خیلی خوب برای ریو آماده می شوند. به همین دلیل دیدارهای سختی را در این بازی ها خواهیم داشت.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در مورد پیش بینی خود از عملکردی که این تیم می تواند در ریو داشته باشد، گفت: به هر حال ما ۸ سال از این میدان دور بوده ایم. درست است که بعد از دوره محرومیت در مسابقات جهانی هشتم شدیم، اما برای پیش بینی پارالمپیک باید منطق و احساس را به درستی کنار هم قرار داد. در مورد این بازیها نگاهمان به بالای جدول است و به صعود به جمع ۴ تیم برتر فکر می کنیم.
 

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «می خواهیم در پارالمپیک ریو شگفتی ساز شویم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات