تردد روزانه 900 دستگاه کامیون از مرز بازرگان

جابر اکبرپور روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: روزانه 500 دستگاه کامیون از مرز بازرگان وارد کشور شده و در مقابل 400 دستگاه کامیون نیز از کشور خارج می شود.
وی اضافه کرد: به علت کمبود فضا و پارکینگ در طرف مقابل مرز، روزانه تنها 400 دستگاه کامیون از مرز بازرگان خارج می شود در حالی که بیشتر از 600 دستگاه می تواند از این مرز عبور کند.
اکبرپور اظهار کرد: در جلساتی که بین مسئولان مرزی دو طرف ایران و ترکیه برگزار می شود، به موضوع های افزایش نیرو، ساعت کار و توسعه پارکینگ ها توسط طرف مقابل در راستای روان تر کردن تردد در مرز بازرگان تاکید می شود اما نتیجه ای از این جلسات حاصل نشده است.
وی بیان کرد: طرف مقابل در جلسات مشترک اعلام همکاری کرده و وعده داده اما در عمل اقدامی دیده نمی شود.
وی ادامه داد: وجود امنیت مرزی و سخت گذر بودن تردد در مرزهای دو گانه سرو و رازی بین ایران و ترکیه از جمله عوامل افزایش تقاضای خروج از مرز بازرگان بوده است.
وی اظهار کرد: در ایام عید نوروز امسال تردد در این پایانه روان سازی شد و متقاضیان عبور با کمترین زمان توقع مواجه شدند اما پس از ایام نوروز، تقاضا برای خروج از مرز بازرگان افزایش یافته است.
مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به ایجاد امکانات رفاهی در مرز بازرگان گفت: اگرچه در حال حاضر رستوران و سرویس بهداشتی در این پایانه برای رانندگان وجود دارد اما این امکانات در شان رانندگان نبوده و لازم است متولیان مربوطه امکانات رفاهی بهتر و شایسته تری ایجاد کنند.
اکبرپور در خصوص ایجاد دروازه دوم مرزی در مرز بازرگان اظهار کرد: ایجاد مرز دوم نیازمند تفاهم و همکاری دو طرف ایران و ترکیه است.
به گزارش ایرنا، مرز بازرگان به عنوان نقطه خروجی مرز ایران و ترکیه در دامنه کوه آرارات واقع شده است.
این منطقه نقطه انتهایی مسیر جاده ابریشم و به عنوان مهم ترین و کوتاه ترین راه زمینی موجود در جهت مبادله کالا و مسافر از طریق ایران به اروپا محسوب می شود.
گمرک مرزی بازرگان در سال 1305 در این منطقه مستقر شده است.
سال گذشته مرز بازرگان شاهد صف های طولانی کامیون ها بوده است.
تردد طولانی مدت کامیون ها در پایانه مرزی بازرگان در سال های اخیر بارها تکرار شده است.
8135/1905

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تردد روزانه 900 دستگاه کامیون از مرز بازرگان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات