دستگاه میز لرزه در دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه تبریز، رئیس دانشکده مهندسی عمران در مراسم رونمایی از این دستگاه گفت: اساتید و محققان این دانشکده این دستگاه را با حمایت سازمان قطار شهری تبریز در قالب یک طرح پژوهشی ساخته اند.
دکتر ناصر تقی زادیه افزود: دانشکده مهندسی عمران با داشتن آزمایشگاه مجهز و مدرن، بیش از یک هزار و 500 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی و 50 عضو هیات علمی که 30 درصد اساتید داری درجه استادی و دانشیاری هستند، به عنوان یک پتانسیل خوب در میان دانشکده های دانشگاه تبریز مطرح است.
دکتر مسعود حاجی علیلو، مجری طرح نیز با اعلام اینکه این دستگاه با هزینه دو میلیارد و 500 میلیون ریال در طول دو سال طراحی و ساخته شد، گفت: این دستگاه با این ویژگی برای نخستین بار است که در کشور طراحی و ساخته می شود.
وی با بیان اینکه میزهای لرزه به طور وسیعی در تحقیقات مهندسی زلزله برای تحریک سیستم های مهندسی تحت حرکات زمین، مشابه آنچه که در زلزله های واقعی قرار می گیرند، استفاده می شود، افزود: میزهای لرزه ابزاری برای بدست آوردن اطلاعات از مدل های فیزیکی سیستم های ژئوتکنیکی تحت بارگذاری زلزله های شبیه سازی شده هستند.
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز نیز از اجرای چندین پروژه مشترک با دانشگاه تبریز خبر داد و گفت: امیدواریم با اجرا و اتمام این طرح ها گام های موثری در توسعه شهر برداشته شود.
محمد صادق پشمینه آذر، تکمیل و اجرای مترو تبریز را یکی از پروژه های زیرساختی این شهر اعلام کرد و افزود: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات می توان اتمام این طرح را به جلو انداخت، و در حال حاضر مترو نیازمند تحقق اعتبارات دولتی است.
6132/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دستگاه میز لرزه در دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات