50 شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری سلولهای بنیادی در کشور فعال شد

امیرعلی حمیدیه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی که در سال 93 تنها شاهد ثبت و فعالیت یک شرکت دانش بنیان در این حوزه بودیم اما این تعداد تا پایان سال 94 به 50 شرکت افزایش پیدا کرد و از یک رشد 500 برابری برخوردار شد.
وی با تاکید بر توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه فناوری سلولهای بنیادی در کشور، گفت: اگر بخواهیم شاهد تبدیل علم به ثروت باشیم باید در افزایش شرکت های دانش بنیان و توسعه فعالیت های این مراکز اهتمام بیشتری به کار گرفته شود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی در ادامه از اجرای پروژه های ملی بزرگ با همکاری چندین دانشگاه کشور خبر داد و افزود: در همین راستا راه اندازی انجمن سلول‌های بنیادی دانشجویی و برگزاری المپیاد دانشجویی با همکاری وزارت علوم و وزارت بهداشت و درمان در جمله برنامه های امسال این ستاد قرار دارد.
حمیدیه با اشاره به فعالیت سه انستیتو سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در شهرهای تهران، تبریز و شیراز، خاطرنشان کرد: در راستای توسعه فعالیت های فناوری بنیادهای سلولی هم اکنون در بیش از 10 استان کشور شورای عالی استانها در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی آغاز به کار کرده است.
به گزارش ایرنا، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی به منظور شرکت در شورای عالی استان چهارمحال و بختیاری در حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی به شهرکرد سفر کرد.
7363/2097 /1484

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «50 شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری سلولهای بنیادی در کشور فعال شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات