یک محیط بان برای هر ۵۰ هزار هکتار از عرصه ها در نوشهر وجود دارد

کامبیز محسن سلطانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: منطقه حفاظت‌شده نوشهر از سال ۱۳۴۲ باهدف حفظ جانوری و پوشش گیاهی مصوب شده است و توسعه منطقه با حفظ فضای محیط‌زیستی و ایجاد واحدهای پاک صورت می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ۲۲۰ هزار هکتار منطقه حفاظت‌شده در نوشهر قرار دارد که توسط ۱۱ واحد محیط‌بانی حفاظت و اداره می‌شود و هوای سرد در ارتفاعات باعث ورود به پایین‌دست و سوءاستفاده شکارچیان و متخلفین می‌شود، همچنین ایجاد راه‌های فرعی و متعدد در مناطق حفاظت‌شده البرز مرکزی باعث شده تا فرصت بیشتری برای سوءاستفاده شکارچیان و متخلفین ایجاد شود.

رئیس اداره محیط‌زیست نوشهر یادآور شد: بیش از ۵۰ پرونده تخلف شکارچیان در سال گذشته تشکیل‌شده و با متخلفین برخورد و پیگیری قضایی شده است.

وی با اشاره گونه‌های حیوانی در مناطق محیط‌زیست نوشهر عنوان داشت: مرال، شوکا، تشی، پلنگ، خرس قهوه‌ای، گرگ مهم‌ترین حیات‌وحش در ارتفاعات کوهستانی نوشهر است.

سلطانی با اشاره به تولید زباله در شهرستان نوشهر گفت: روزانه بیش از ۲۰۰ تن زباله در شهرستان نوشهر تولید و وارد محیط‌زیست می‌شود که معضل و تهدید جدی در منطقه شده است.

رئیس اداره محیط‌زیست نوشهر تصریح کرد: سطح بالای ایستابی آب و عدم تکمیل شبکه فاضلاب شهری و اکو شهری باعث شده تنها ۴۰ درصد مشترکین و شهروندان نوشهری از اکو شهری برخوردارند که لازم است تا نسبت به تکمیل سیستم فاضلاب شهری اقدام کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک محیط بان برای هر ۵۰ هزار هکتار از عرصه ها در نوشهر وجود دارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات