269 میلیارد تومان سرمایه برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی خراسان جنوبی نیاز است

واحد تولیدی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۵ درصد از واحدهای صنعتی تا این مرحله از پایش ما در استان با مشکل کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند گفت: ۲۶۹ میلیارد تومان سرمایه در گردش و ۱۳۷ میلیارد تومان سرمایه ثابت نیاز داریم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، عباس جرجانی شامگاه دوشنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خراسان جنوبی که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همراه بود اظهار داشت: تاکنون 228 واحد تولیدی در استان خراسان جنوبی پایش شده و یکی از مشکلات واحدهای تولیدی استان بازار است که 35 درصد از واحدهایی که پایش شدند اشباع شده و نوع تولید آنها باید عوض شود.

وی با بیان اینکه 12 درصد از واحدهای صنعتی در خراسان جنوبی با مشکل واردات کالای مشابه رو‌به‌رو بوده و 26 درصد عدم توان رقابت با دیگر محصولات را دارند افزود: از تعداد 228 واحد تولیدی پایش شده در خراسان جنوبی 20 درصد راکد، 20 درصد فعالیت مستمر و 60 درصد به صورت مقطعی کار می‌کنند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی با بیان اینکه 49 درصد از واحدهایی که زیر 50 درصد ظرفیت کار می‌کنند با مشکل نقدینگی مواجه هستند گفت: 69 درصد واحدهایی که به صورت مقطعی فعال هستند زیر 50 درصد ظرفیت خود کار می‌کنند.

جرجانی با بیان اینکه 24 درصد از واحدها فقدان بازار داشته و 20 درصد بین 70 تا 50 درصد با ظرفیت خود فعالیت می‌کنند افزود: 14 درصد از واحدهای تولیدی در خراسان جنوبی مشکل ماشین‌آلات و تجهیزات دارند.

وی با بیان اینکه 30 درصد از واحدها نیز با بی‌ثباتی قیمت برای تأمین مواد اولیه مواجه است اظهار داشت: به دلیل نبود خط ریلی در خراسان جنوبی 25 درصد از واحدها به دلیل بالا بودن هزینه حمل و نقل با مشکل مواجه و 77 درصد از واحدها به دلیل داشتن خط تولیدی معمولی به راحتی آسیب پذیر هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان جنوبی مشکلات 35 درصد از واحدها را مشکل کمبود سرمایه در گردش دانست و گفت: در مجموع 269 میلیارد تومان سرمایه در گردش و 137 میلیارد تومان سرمایه ثابت نیاز داریم تا بتوانیم برای واحدهای خود کار انجام دهیم و 50 درصد از واحدهایی که راکد هستند مشکل کمبود نقدینگی دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی نیز اظهار داشت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای شناسایی واحدهای مشکل‌دار سامانه کرده و تاکنون در خراسان جنوبی 56 طرح و واحد در سامانه بهینه یاب ثبت نام کردند.

داوود شهرکی با بیان اینکه از تعداد 56 طرحی که در سامانه ثبت نام کردند 13 طرح بررسی و مصوب شده که برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شوند افزود: از سوی ستاد فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی 7 پروژه مهم برای وزارت صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده که امید است سهم خراسان جنوبی از این پروژه‌ها به خوبی دیده شود.

وی با بیان اینکه 228 واحدی که در خراسان جنوبی رصد شدند 184 واحد در حال فعالیت و 45 واحد راکد است اظهار داشت: تا این مرحله از پایش و رصد 20 درصد از واحدهای صنعتی خراسان جنوبی تعطیل و غیرفعال است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «269 میلیارد تومان سرمایه برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی خراسان جنوبی نیاز است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات