رویترز: تهران در آستانه توافق تاریخی با بوئینگ/ مدیرعامل ایران ایر: توافق بزرگتری از توافق با ایرباس در برنامه ما نیست

وی در این باره گفت: تعداد و نوع این هواپیماها باید در آینده همچنان مورد گفت و گو قرار بگیرد، اما قدم نخست این است که ما به یک درک مشترک برسیم. به گزارش نامه نیوز به نقل از رویترز، ایران ایر در حال گفت وگو برای یک خرید تاریخی هواپیما از بوئینگ است.

رئیس هواپیمایی ایران ایر در گفت وگو با خبرگزاری رویترزاز مذاکرات این شرکت با بوئینگ برای خرید 100 هواپیما خبر داد. این در حالی است که همچنان موانعی در راه دو معامله ایران برای خرید هواپیما وجود دارد که باید حل و فصل شود تا توافق هسته ای ایران و 1+5 مورد تحسین قرار بگیرد.

فرهاد پرورش، مدیرعامل ایران ایر در گفت وگو با خبرگزاری رویترز، گفت: نشست ها و گفت وگو ها در جریان است. امیدواریم که در آینده طرفین بتوانیم به درک مشترکی دست پیدا کنیم.

وی در این باره گفت: تعداد و نوع این هواپیماها باید در آینده همچنان مورد گفت و گو قرار بگیرد، اما قدم نخست این است که ما به یک درک مشترک برسیم.

ایران ژانویه گذشته با خرید 118 هواپیما به ارزش 27 میلیارد دلار از ایرباس موافقت کرد.

مدیرعامل ایران ایر در پاسخ به سوالی درباره اینکه ایا ایران به دنبال قراردادهای بزرگتری با بوئینگ است یا نه، گفت: نه، توافق بزرگتر از توافق با ایرباس نیست.ممکن است اما به این رقم نزدیک شود اما این موضوع در نهایت به شرایط بستگی دارد. این در حالی است که ایران به حداقل 300 هواپیما برای یک دهه اینده نیازمند است.

وی با بیان اینکه این نوع قراردادها به دولت ایران بستگی دارد، گفت: ما یک شرکت دولتی هستیم.

پس از چند دهه دوری، مقامات بوئین برای فروش هواپیماهای خود و هواپیماهای دیگری که تحت لیسانس دولت آمریکا هستند عازم ایران  شدند. شرکت آمریکایی به مجوز دیگری نیز برای عقد قرار داد با ایران و همچنین لیسانس های صادرات  نیازمند ، همانطور که ایرباس نیز به دلیل استفاده از تکنولوژی آمریکا به این مجوز نیازمند است.

برخی منابع انتظار دارند که توافق اولیه برای حداقل 100 بوئینگ به زودی امضا شود.

پرورش همچنین در این باره گفت: موضوعات زیادی هستند که باید در گفت وگوهای میان ایرباس و واشنگتن بر سر ارائه مجوز صادرات هواپیماهای اروپایی بر اساس توافق سال گذشته ایراو غرب، شفاف شوند.

وی افزود: ما بسیار امیدوار و خوش بین هستیم که این مجوزها در آینده نزدیک صادر شوند.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویترز: تهران در آستانه توافق تاریخی با بوئینگ/ مدیرعامل ایران ایر: توافق بزرگتری از توافق با ایرباس در برنامه ما نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات