میزان ساعات آموزش در دبیرستان ها اعلام شد

به گزارش مشرق، مهدی نوید ادهم اظهار داشت: در جلسه اخیر شورای عالی آموزش و پرورش برخی فعالیت های جاری آموزش و پرورش از جمله کارگاه های کارآفرینی معاونت آموزش متوسطه بررسی شد.
 
وی افزود: آیین نامه آموزشی دوره متوسطه نیز در این جلسه بررسی شد که این آیین نامه با توجه به تغییر ساختار آموزشی مورد بازنگری قرار گرفت.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اصلاحات پیشنهادی آیین نامه آموزشی دوره متوسطه به تصویب رسید و از جمله این اصلاحات بازنگری در تعداد واحدها و ساعات دوره متوسطه است.
 
نوید ادهم ادامه داد: براساس این مصوبه ساعات درس دانش آموزان از پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم در رشته نظری ۱۰۵ ساعت و فنی حرفه ای و کاردانش ۱۲۰ ساعت خواهد بود.
 
وی بیان کرد: متناسب با دروس فنی و حرفه ای و کاردانش هر واحد درسی فنی و حرفه ای و کاردانش معادل ۱.۵ تا ۴ ساعت آموزش خواهد بود که جدول آن توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی تدوین خواهد شد.
 
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش مطرح کرد: از جمله دیگر تغییرات ارایه درس کارآموزی در شاخه کاردانش است که در طول تابستان پایه یازدهم و در طول سال تحصیلی پایه دوازدهم ارایه می شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «میزان ساعات آموزش در دبیرستان ها اعلام شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات