درخواست آب سنگین کره شمالی از ایرانبه گزارش جهان، منصور حقیقت پور نایب رئیس کمیسون امنیت ملی مجلس نهم در گفت و گو با میزان درباره فروش آب سنگین ایران به  کشورهای مختلف اظهار کرد: با توجه به اینکه ایران یکی از فروشندگان آب سنگین محسوب می شود و وارد بازار جهانی اقتصاد هسته ای شده است بدون شک هر کشوری درخواست معقولی را و با قیمت بیشتر به ما ارائه دهد آب سنگین را به آنها می فروشیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران جزو پنج کشوری است که به تولید آب سنگین و فروش آن دسترسی دارد از این رو در بازار جهانی مبادلات هسته ای دست بازی دارد و می تواند با استقلال رویه در این زمینه واردعمل شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم تصریح کرد: آلمان، ژاپن، ایتالیا، کره شمالی جزو کشورهایی هستند که درخواست آب سنگین ایران را ارائه دادند که بدون شک مقامات کشورمان با بررسی شرایط لازم می توانند آب سنگین را به این کشورها بفروشند.

وی درباره اینکه آیا فروش آب سنگین ایران به آمریکایی ها کنسل شده است تأکید کرد: آمریکایی ها تعهد کرده اند که پول آب سنگین را قبل از خرید آن پرداخت کنند از این رو و با این شرط امکان فروش آب سنگین نیز به آمریکا وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم خاطر نشان کرد: طبق قوانین بین المللی و با مصوبات آژانس انرژی اتمی در حال حاضر هیچ محدودیت و ممنوعیتی برای تولید آب سنگین از سوی ایران وجود ندارد و ما به راحتی می توانیم در راستای خرید و فروش در بازار اقتصاد هسته ای در این راستا وارد عمل شویم.

وی خاطر نشان کرد: دست جمهوری اسلامی ایران برای فروش آب سنگین به هر کشوری که بخواهد باز است و هیچ منعی در این راستا وجود ندارد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست آب سنگین کره شمالی از ایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات