مهمترین پیام ماه رمضان از نگاه یک قاری بین المللی

قره شیخلو به مناسبت آغاز بهار قرآن و ماه عبادت و بندگی به خبرنگار معارف ایرنا گفت: پیام ماه مبارک رمضان این است که خدا یک کلاس اجباری برای ما گذاشته تا در بسیاری از کارها تمرین اجباری داشته باشیم و پاداش های فراوانی را برای اعمال این ماه قرار داده تا در طول سال نیز این اعمال را فراموش نکنیم.
وی با اشاره به ثواب قرائت یک آیه در ماه رمضان که برابر با قرائت کل قرآن است، افزود: شاید نظر خدا این باشد که قرآن خواندن ما در طول سال ترک نشود و اگر در ماه رمضان روزی یک جزء قرآن می خوانیم، تلاش کنیم تا در ماه های دیگر یک حزب یا حتی یک صفحه تلاوت کنیم.
رئیس سازمان دارالقرآن الکریم تاکید کرد: این ارتباط در سایر مسائل مانند اخلاق، خوراک و مستحبات نیز مصداق دارد و خدا رمضان را یک ماه ویژه قرار داده تا ارتباط خود را با قرآن هرچه بیشتر کنیم.
وی از روزه داران و میهمانان ماه رحمت خواست تا حداقل یک ختم قرآن در این ماه داشته باشند و تاکید کرد که این ختم قرآن منافاتی با تدبر و فهم در آیات الهی ندارد.
این داور بین المللی قرآن همچنین گفت: البته همه وظیفه داریم تا در کنار ختم قرآن در ماه رمضان، فرصتی را برای تدبر و مطالعه در آیات قرآن قرار دهیم.
قره شیخلو از ماه مبارک رمضان به عنوان کپسول انرژی برای سایر ماه ها تعبیر کرد و گفت: برخی افراد با فرا رسیدن عید فطر بسیاری از راز و نیاز و عبادت های این ماه را فراموش می کنند، در حالی که خدا این ماه را وسیله ای قرار داده تا انرژی جذب کنیم و تا سال دیگر این ارتباط را از دست ندهیم که بخشی از این انرژی مربوط به قرآن است.
وی افزود: برخی از مردم با پایان یافتن ماه مبارک ارتباط خود را با قرآن قطع می کنند در حالی که اگر می گوییم در ماه رمضان روزی یک جزء از قرآن را تلاوت کنیم ولی باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که در غیر ماه رمضان روزی یک حزب یا حتی یک صفحه قرائت کنیم.
این قاری قرآن، ماه رمضان را تمرینی برای جبران کاستی های معنوی دانست و گفت: اگر در ماه رمضان به نماز اول وقت اهمیت می دهیم، یا به فکر جبران گذشته می افتیم و یا در مستحبات قویتر می شویم، به این معناست که در این ماه تمرین کنیم تا در ماه های دیگر این فضایل اخلاقی و مستحبات فراموش نشود.
وی افزود: یک ماه تمرین می کنیم که کمتر بخوریم ولی بلافاصله بعد از ماه رمضان شروع به جبران می کنیم، در حالی که باید به کم خوری در طول سال عادت کنیم.
فراهنگ**1003**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مهمترین پیام ماه رمضان از نگاه یک قاری بین المللی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات