سخنگوی دولت مجارستان: به پناهجویان اجازه ورود نمی دهیم

به گزارش ایرنا، این سخنگوی دولت مجارستان روز گذشته (دوشنبه) در نشستی خبری در بوداپست افزود: مجارستان پاسخگوی این حجم از پناهجویان نیست و هیچ مهاجری را نیز پذیرش نخواهد کرد.
در همین حال، «ولفگانگ سوبوتکا» وزیر کشور اتریش گفته است که طبق قانون دوبلین 3، بوداپست وظیفه دارد بخشی از پناهجویانی را که به طور غیر قانونی وارد خاک کشورهای اتحادیه اروپا شده اند، پذیرش کند.
کنوانسیون دوبلین، مقرراتی است که اتحادیه اروپا برای کشورهای عضو این اتحادیه تعیین کرده و هدف از آن تسریع پذیرش پناهجویان است. بر اساس این کنوانسیون، فرد پناهجو می تواند در کشور های عضو اتحادیه اروپا جا به جا شود.
روزنامه های اتریش نیز امروز (سه شنبه) بعد از نپذیرفتن مسئولیت از سوی دولت مجارستان در قبال پناهجویان، به شدت از بوداپست انتقاد کرده و نوشته اند که این کشور به دنبال اجرا کردن قانون دوبلین نیست و هرگونه همکاری با اتحادیه اروپا را در زمینه پناهجویان رد می کند.
پس از ورود مهاجران به اروپا در ماههای اخیر، مجارستان که یکی ازسرسخت ترین مخالفان مهاجرت است، مدعی شد که برای نجات «ارزش های مسیحی» اروپا تلاش می کند.
سازمان عفو بین الملل پیش از این، ضمن انتقاد از اقدامات مجارستان گفته بود که این اقدامات روی زشت واکنش آشفته و نابسامان اروپا به بحران پناهجویان را نشان می دهد.
این اقدام مجارستان درحالی صورت گرفت که تلاش اضطراری آلمان برای وادار کردن کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرفتن سهمی ازپناهجویان، تا کنون به نتیجه ای نرسیده است.
هجوم روزافزون هزاران پناهجو ازکشورهای جنگ زده خاورمیانه، افغانستان و شاخ آفریقا به بزرگترین بحران سیاسی واجتماعی قاره اروپا پس ازجنگ جهانی دوم تبدیل شده است؛ بحرانی که نتیجه سیاست های دوگانه و مداخله جویانه غرب در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان بوده و اکنون دامن خودش را گرفته است.
اروپام**441**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سخنگوی دولت مجارستان: به پناهجویان اجازه ورود نمی دهیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات