راه‌ اندازی اولین پرواز تهران - آستاراخان

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران از راه اندازی اولین پرواز در مسیر تهران - آستاراخان روسیه از امروز ( 18 خرداد) خبر داد. خبرگزاری ایسنا: معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران از راه اندازی اولین پرواز در مسیر تهران - آستاراخان روسیه از امروز ( 18 خرداد) خبر داد.

محمدرضا مودودی با اشاره به اینکه مجوز پروازهای مابین تهران و آستاراخان صادر شده است گفت: امروز شاهد اولین پرواز از تهران به آستاراخان روسیه خواهیم بود.

وی ادامه داد:‌ این اقدام در راستای توجه هرچه بیشتر به موضوع تجاری و بازرگانی بین دو کشور بوده و توسط هواپیمایی تابان به منظور کمک به تجار ایرانی راه‌اندازی می‌شود هرچند محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و افراد غیرتاجر نیز می توانند از این فرصت پروازی استفاده کنند.

معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه این اقدام پس از درخواست بازرگانان ایرانی از وزیر صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفت عنوان کرد: پس از درخواست بازرگانان از وزیر صنعت، معدن و تجارت و با تلاش‌های ایشان و نیز پیگیری‌های سازمان توسعه تجارت این موضوع مدنظر قرار گرفت. بازرگانان ایرانی معتقدند که آستاراخان یکی از مهم ترین بندرگاه‌های متصل به ایران است و باید راه هوایی بین دو کشور به منظور کاهش هزینه‌ها و نیز توجه هرچه بیشتر به زمان ایجاد می‌شد.

مودودی در ادامه صحبت‌هایش با اشاره به اینکه پروازهای ترانزیتی علاوه بر اتلاف وقت موضوع افزایش هزینه‌ها را نیز در برداشت خاطرنشان کرد: با پرواز مستقیم تهران به آستاراخان این مشکل حل شده و تسهیل رفت و آمد بازرگانان و تجار به شکل ویژه‌ای مدنظر قرار گرفته است. مطمئنا این اقدام فرصتی را برای تسهیل تجارت مابین کشورهای ایران و روسیه فراهم می کند و نقطه عطفی در روابط بازرگانی این دو کشور خواهد بود.

به گفته معاون کل سازمان توسعه تجارت ایران بخشی از هزینه پروازها توسط این سازمان به عنوان یارانه پرداخت شده و از محل مشوق‌های صادراتی سال 1394 تامین اعتبار شده است.

مودودی درباره زمان پروازهای انجام شده بین تهران و آستاراخان اعلام کرد: شروع این پروازها از تاریخ 7 ژوئن مصادف با 18 خردادماه سال جاری و در روزهای سه شنبه و جمعه هر هفته خواهد بود.

قطعا راه اندازی خط هوایی تهران- آستاراخان نقطه عطفی در افزایش تعاملات بازرگانی بین دو کشور ایران و روسیه خواهد بود تا تجار و بازرگانان با فراق بال بیشتر در جهت افزایش سطح تعاملات بازرگانی دو کشور اقدام کنند. پروازهای ترانزیتی علاوه بر افزایش هزینه مساله اتلاف وقت را نیز به همراه داشت و مطمئنا راه اندازی خطوط هوایی مستقیم این مشکل را از بین خواهد برد تا این فرصت تجاری پیش آمده به عنوان مشوقی دیگر در راستای افزایش صادرات و واردات ایران و روسیه تلقی شود.

[ منبع این خبر سایت برترین ها-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راه‌ اندازی اولین پرواز تهران - آستاراخان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات