مرکز پزشکی قانونی شهرستان نیر راه اندازی شد

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل روز سه شنبه در این مراسم گفت: پزشکی قانونی بازوی توانمند دستگاه قضایی است و اظهارنظرهایی که کارشناسان پزشکی قانونی در موارد ارجاعی ارائه می دهند می تواند مشکل گشای بسیاری از پرونده های دستگاه قضایی باشد.
دکتر بهزاد ولی زاده افزود: در حال حاضر بیش از یک چهارم پرونده های وارده به دادگستری برای کارشناسی به پزشکی قانونی ارجاع داده می شود و برخلاف ذهنیتی که مردم از نوع کار پزشکی قانونی دارند رسیدگی به امور متوفیات کمتر از سه درصد پرونده های ارجاعی به پزشکی قانونی را تشکیل می دهند.
او اظهار کرد: بخش عمده پرونده ها مربوط به معاینات بالینی از جمله مصدومان ناشی از تصادفات ، نزاع ، حوادث کار ، موضوعات روانپزشکی و امور آزمایشگاهی است.
او گفت: افتتاح مرکز پزشکی قانونی در شهرستان نیر با توجه به ترانزیتی بودن منطقه و آمار بالای آن در تصادف ضروری و خواست بر حق مردم و مسوولان این شهرستان بود.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی پزشکی قانونی اردبیل ، رییس دادگستری نیر هم در این مراسم با اشاره به اهمیت و نقش پزشکی قانونی در رسیدگی به پرونده ها ، راه اندازی مرکز پزشکی قانونی شهرستان نیر را یکی از نیازهای مهم منطقه ذکر کرد و گفت: حضور پزشک قانونی در منطقه نقش موثری در رسیدگی سریع تر به پرونده های پزشکی قانونی را دارد.
مرکز پزشکی قانونی شهرستان نیر در داخل ساختمان دادگستری نیر به ارایه خدمات خواهد پرداخت.
شهرستان نیر در 30 کیلومتری جنوب اردبیل و در مسیر جاده ترانزیتی استان های اردبیل و آذربایجان شرقی قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مرکز پزشکی قانونی شهرستان نیر راه اندازی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات