توانمندسازی مددجویان از اولویت های اصلی کمیته امداد ایرانشهر است

محمدعلی تراقویی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اولویت کمیته امداد در سالجاری اشتغال و خودکفایی مددجویان است که با ایجاد فرصت های شغلی پایدار و بنگاههای کوچک اقتصادی می توان زمینه خودکفایی آنان را فراهم کرد.
وی با بیان اینکه با استقلال افراد تحت پوشش این نهاد جامعه هدف بیشتری از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند، افزود: 370 طرح خود کفایی در بخش های کشاورزی، شیلات، دامداری، سوزن دوزی، صنایع دستی، کسب و کار و خیاطی سال گذشته برای مددجویان ایرانشهری انجام شد.
مدیر کمیته امداد ایرانشهر ادامه داد: برای انجام این تعداد طرح بالغ بر 42 میلیارد ریال با بهره گیری از منابع بانکی و امدادی کمیته امداد در سطح این شهرستان اجرا به طوری که زمینه اشتغال بیش از 500 نفر در این مدت فراهم شده است.
تراقویی با بیان اینکه تلاش هرچه بیشتر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سیاست های کمیته امداد ایرانشهر است، گفت: توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان به منزله آن است که این افراد از یک حالت مصرف کننده به فردی تاثیرگذار تبدیل شوند.
وی گفت: حدود 11 هزار خانوار با جمعیتی بیش از 28 هزار نفر در سطح شهرستان ایرانشهر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.
ایرانشهر در فاصله 340 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.
7314/8006 /8005 /6081

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توانمندسازی مددجویان از اولویت های اصلی کمیته امداد ایرانشهر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات