زمین لرزه های پی در پی در استانبول ،بورسا و جنوب ترکیه

به گزارش ایرنا، پیش بینی های زلزله شناسان در خصوص اینکه منطقه مرمره روی خط گسل خطرناکی قرار دارد و این خط هراز گاهی فعال می شود و احتمال رو در رویی استانبول با یک زمین لرزه شدید همواره وجود دارد، موجب شده که تا مردم منطقه به زمین لرزه ها بیش از سایر مناطق حساسیت نشان دهند.
در این میان رصد خانه قندیلی دانشگاه استانبول، که ابتدا شدت زمین لرزه بورسا را 4.4 ریشتر اعلام کرده بود، با بروز رسانی داده های خود، شدت زمین لرزه را 4.6 درجه ریشتر اعلام کرد.
این رصد خانه زمان وقوع زمین لرزه بورسا را ساعت 7.09 دقیقه صبح ( 8.39 به وقت تهرا) و مرکز این زمین لرزه را منطقه گورسو در این شهر اعلام کرده است. زمین لرزه در عمق 13.8 کیلومتری زمین بوقوع پیوسته است.
دکتر اوکان تویسوز استاد دانشگاه تکنیک استانبول به شبکه خبر ان.تی.وی گفت: بورسا در سالهای گذشته شاهد زمین لرزه های شدیدی بوده و روی خط گسل فعالی قرار دارد.
او در مورد زمین لرزه استانبول و اینکه این زمین لرزه ها می تواند پیشتاز زمین لرزه بزرگی باشد، گفت: استانبول همواره با خطر جدی زمین لرزه شدید روبروست و از این رو باید آمادگی داشت.
شب گذشته نیز زمین لرزه ای به شدت 3.9 درجه ریشتر منطقه توریستی داتچا در کناره دریای مدیترانه ترکیه را لرزاند.
خاورم/2011**1579


http://www.ntv.com.tr/turkiye/bursada-deprem,bzFYSSQ7gES-A1ZIanu8xA

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زمین لرزه های پی در پی در استانبول ،بورسا و جنوب ترکیه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات