ایران خواستار انتقال تجارب آفریقای جنوبی درخصوص ایجاد اشتغال شد

ربیعی وزیر کار در حاشیه کنفرانس ۱۰۵ بین المللی کار با رییس کنفراس و وزیر کار آفریقای جنوبی دیدار و بر گسترش مناسبات در زمینه های آی تی و انتقال تجارب درخصوص ایجاد اشتغال در بنگاههای کوچک و متوسط تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی علی ربیعی در حاشیه کنفرانس 105 بین المللی کار با رییس کنفراس و وزیر کار آفریقای جنوبی دیدار کرد. در این دیدار زمینه های همکاری مشترک بین دو وزارتخانه پس از سفر رییس جمهور آفریقای جنوبی به تهران مطرح شد .

علاوه بر این به تبادل مربی در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه ای به خصوص فناوری‌های بالا با تاکید بر آی تی همچنین گسترش مشاغل و کارآفرینی و تجارب دو کشور در ایجاد اشتغال در بنگاههای کوچک و متوسط و نیز برنامه های توسعه کارآفرینی اشاره شد.

بر پایه این گزارش همچنین زمینه همکاری مشترک صندوق‌های تامین اجتماعی جمهوری اسلامی ایران با صندوق‌های آفریقای جنوبی مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد در سفر آتی وزیر کار آفریقای جنوبی به تهران تفاهم نامه مشترک در این زمینه به امضای دو طرف برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه یکصد و پنجمین اجلاس بین المللی کار با خانم اولی فنت وزیر کار آفریقای جنوبی دیدار و گفت و گو کرد .

* گای رایدر : خواستار همکاری عملیاتی با ایران هستیم

 همچنین ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به منظور شرکت در یکصد و پنجمین کنفرانس بین المللی کار به ژنو سفر کرده است با گای رایدر مدیر کل سازمان بین المللی کار دیدار و گفت و گو کرد.

 ربیعی با اشاره به جایگاه سازمان بین المللی کار و توقع جامعه کارگری و کارفرمایی از این سازمان از گای رایدر بدلیل تلاش هایش در ارتقای این فعالیت‌ها قدردانی کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به شرایط منطقه ای و فعالیت‌های مخرب جنگ طلبان که باعث بیکاری و بی خانمانی جمع زیادی از افراد این منطقه شده است از سازمان بین المللی کار خواستار توجه به آلام و شرایط منطقه ای شدند.

 ربیعی علاوه بر این از سازمان  بین المللی کار درخواست کرد تا با توجه به تعامل خوبی که در دو سال گذشته بین جمهوری اسلامی ایران و  این سازمان بوجود آمده است سطح همکاری‌های فنی خود با ایران را افزایش دهد . ما در ایران کارهای بسیاری انجام دادیم که قابل قیاس با سایر کشورها نیست . به نحوی که در هیچ دوره ای تا این اندازه روابط کارگر و کارفرما به هم نزدیک نبوده است .  بنابراین از سازمان انتظار داریم تا با کمک‌های فنی خود ما را در این راه کمک نماید.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران خواستار انتقال تجارب آفریقای جنوبی درخصوص ایجاد اشتغال شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات