دخالت کشورهای انگلیس و پاکستان در ناامنی‌های «هلمند»

مجلس سنای افغانستان برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان مدعی شدند که کشورهای انگلیس و پاکستان در جنگ هلمند دست دارند و این ناامنی‌ها را برای دستیابی به اهداف خود مدیریت می‌کنند.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، نماینده مردم هلمند در مجلس سنای افغانستان گفت: اکثر شهرستان‌های این ولایت عملا شاهد درگیریهای شدیدی هستند که خسارتهای جانی و مالی بسیاری را در پی داشته است.

برخی از اعضای مجلس سنای افغانستان نیز مدعی شدند: کشورهای انگلیس و پاکستان در جنگ هلمند دست دارند و این جنگ را برای دستیابی به اهداف خود مدیریت می‌کنند.

باوجودی که هشت ماه از آغاز عملیاتهای ارتش افغانستان در ولایت هلمند می‌گذرد اما هنوز برخی از کارشناسان در صورت ادامه ناامنی‌ها از احتمال سقوط این ولایت خبر می‌دهند.

نیروهای آمریکایی و انگلیسی نیز در هلمند حضور دارند و در برخی از عملیاتها شرکت کرده‌اند.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در پی افزایش ناامنی‌ها به هلمند رفته است تا از نزدیک گزارش عملکرد مقامات نظامی در این ولایت را بررسی کند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، در حال حاضر درگیری میان نیروهای امنیتی و نظامی افغان و طالبان در برخی مناطق شهرستان‌های «ناد علی»، «گرشک» و «مارجه» ولایت هلمند جریان دارد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دخالت کشورهای انگلیس و پاکستان در ناامنی‌های «هلمند»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات