پیشروی ارتش سوریه در الرقه توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه را خنثی می‌کند

محمود رضا امینی مدیرعامل خبرگزاری موج یک کارشناس امور خاورمیانه در سخنانی تاکید کرد که پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در استان رقه که پایتخت داعش به شمار می‌آید، توطئه واشنگتن برای تجزیه سوریه را خنثی می‌کند.

"محمود رضا امینی" کارشناس امور خاورمیانه در مصاحبه با خبرنگار بین الملل خبرگزاری تسنیم در مورد آخرین تحولات سوریه و همچنین وضعیت میدانی که در حال حاضر با توجه به پیشروی ارتش سوریه در استان حلب و همچنین رقه، که پایتخت داعش به شمار می آید،وجود دارد گفت‌وگو کرد.

پیشروی ارتش سوریه در رقه توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه را خنثی می کند

وی در این مصاحبه گفت: واقعیت این است که رقه عملا راه را به سوی شکاف داعش باز میکند و فشاری که ارتش سوریه در رقه آورده میتواند عملا چند نتیجه را دربر داشته باشد یکی به واقع شکست واقعی داعش و جلوگیری از نقشه تجزیه سوریه که آمریکایی ها هم دنبال آن بودند و تلاششان آن بود که بلاخره به هر ترتیبی است بتوانند روی این مسیر کار بکنند البته در حلب، جناح های مختلف درگیر هستند و به هر حال نقطه ی کلیدی فعالیت های عملیاتی است، اما آنچه که مسلم است در حال حاضر تمام تلاش ارتش سوریه این است که بتواند عملیات مفیدی انجام بدهد که از نفوذ و پیشروی داعش و هم از توطئه ی تضعیف شدن سوریه جلوگیری کند.
  در عین حال کمک های برخی از جناح ها یا کشورهای بیرونی هم به داعش مشهود است و همچنان در حال حمایت های تسلیحاتی و از طرفی هم حمایت های اطلاعاتی هستند.

این کارشناس امور خاورمیانه در ادامه درباره حمایت آمریکا از نیروهای کرد در شمال سوریه برای به سیطره در آوردن استان رقه سوریه گفت: واقعیت این است که آمریکا دنبال تجزیه در سوریه است و اگرچه در حال حاضر حمایت آمریکا از کردها و همراهی و هم نظری کردها و ارتش سوریه در مقابل داعش به نظر می رسد که ظاهرا یک روند مثبتی است اما به هر حال همه ی کنشگران در این عرصه ماهیت این حمایت ها در فضای سیاسی را متوجه می شوند. لذا آمریکا به دنبال ایجاد یک فضای مناسب برای کردها است که بتواند آنها را به صورت یک فرایند مستقل زیر نظر خود حمایت کرده و بعدها به عنوان یک پایگاه قدرت از درون جغرافیای سوریه نقش خودش را ایفا بکند.

هدف محور مقاومت و روسیه حفظ حاکمیت در سوریه است

امینی درباره نقش روسیه در تحولات سوریه گفت: واقعیت این است که در حال حاضر بیشترین کمک روسیه از طریق هوا اتفاق می افتد و به عبارتی پشتیبانی هوایی را روسیه دارد. اگرچه در برخی نقاط آتش توپ خانه هم کمک می کند اما نیروهای حزب الله با هماهنگی و سازماندهی که دارند و تربیتی هم که شده اند، به اضافه ی مستشارهای همراهی که به آنها دارند کمک می کنند وضعیت مناسبی در فضای زمین دارند و توانستند عملیات های زمینی و همه ی کنش های زمینی را به خوبی در پیشگام حرکت ارتش سوریه انجام بدهند. در عین حال ما باید بپذیریم که اگر نیروهای حزب الله و مقاومت و مستشارهای حاضر در سوریه نبودند شاید ارتش سوریه هم از فرصت های لازم برخوردار نمی شد. این انسجام توانسته است یک اتفاق خوبی را در زمین رخ بدهد و از طرفی هم پشتیبانی های هوایی روسیه کمک کرده به این مسیر تا بتوانند نتایج خودشان را ببینند.
روسیه و مستشارهای جمهوری اسلامی ایران  و حزب الله در سوریه همه بدنبال حفظ حاکمیت سوریه هستند و به طور کلی هدف آنها اضمحلال داعش است.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیشروی ارتش سوریه در الرقه توطئه آمریکا برای تجزیه سوریه را خنثی می‌کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات