خرما، نابسامانی در تنظیم بازار و افزایش قیمت تا 12هزار تومان

دبیر انجمن خرمای ایران با بیان اینکه سالانه یک میلیون تن تولید و 500 هزار تن مصرف داریم ، گفت :‌ بازار خرما هم دچار نابسامانی در تنظیم عرضه و تقاضا شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ علی اصغر موسوی اظهار داشت : خرمایی که در حال حاضر عرضه می شود محصول پارسال است که به قیمت 800 تا 2500 تومان خریداری و ذخیره سازی شده است و واسطه ها که تعداد آنها به کمتر از 100 نفر می رسند در حال حاضر مطابق میل خود قیمت ها را تعیین می کنند.
وی با اشاره به فعالیت ستاد خرما در دولت قبلی گفت :‌ در شش سال فعالیت این ستاد که وزارتخانه های مسئول حضور داشتند ، بازار این محصول به خوبی کنترل شد و قیمت ها هم تا سطح معقولی کاهش یافت و قیمت صادرات هم تا چند برابر افزایش داشت.
موسوی افزود :‌ در حال حاضر بیش از 100 هزار تن خرما ذخیره سازی شده است و با توجه به اینکه 50 درصد مصرف داخلی در ماه مبارک رمضان گزارش می شود، به راحتی می توان این بازار را مدیریت کرد و فروش خرما به قیمت هر کیلوگرم 9 تا12 هزار تومان غیرعادلانه است.
وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد تصریح کرد : بیشتر این قیمت ها نصیب واسطه ها می شود و حتی میادین میوه و تره بار هم از این واسطه ها نرخ می گیرند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خرما، نابسامانی در تنظیم بازار و افزایش قیمت تا 12هزار تومان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات