چاپ کتابی درباره «سفر در زمان در اسلام شیعی»

به گزارش خبرنگار مهر، به تازگی کتاب «سفر در زمان در اسلام شیعی» به قلم یک مولف و محقق جوان به چاپ رسیده است. این کتاب با هدف کشف و بررسی بعد پنجم همراه با بررسی سفر در زمان در اسلام شیعی به قلم مجید محمودی نوشته شده است.

نویسنده در این کتاب با استفاده از بیان تاریخچه فیزیک، مکانیک ارسطویی، مکانیک در تمدن اسلامی، مکانیک کلاسیک یا نیوتنی و مکانیک نوین یا نسبیتی، پیش آمده و مبانی نظری خود را درباره بعد پنجم و سفر در زمان با استفاده از علوم اسلامی، بیان می کند.

مطالب این کتاب شامل فرمول های فیزیکی و محاسباتی، علوم فیزیکی و انسانی اسلامی از دانشمندانی چون ابن سینا، غیاث الدین جمشید کاشانی و ... می شود. نویسنده در بخش های دیگری از این اثر، روایاتی از پیامبران، ائمه و اولیای الهی آورده و درباره برهم زدن عادات طبیعی و کرامات آن ها مطالبی را آورده است.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

ایده سفر در زمان نیازمند حل یک مشکل است و آن یافتن راهی است برای خروج از جهان ما و ورود به ابعاد بالاتر هستی. اما انجام چنین کاری چگونه میسر خواهد بود؟ خوشبختانه نظریه ریسمان ها راهی را برای این کار در پیش روی ما قرار می دهد. براساس این نظریه تقریبا تمامی ریسمان های نمایانگر ذرات بنیادی جهان ما ریسمان هایی باز هستند و دو انتهای این ریسمان ها همواره مقید به پوسته جهان ماست. به همین دلیل هم این ذرات هیچ گاه نخواهند توانست از جهان ما خارج شده و با ورود به بعد پنجم، مسیر میان بری را در فضا _ زمان بپیمایند. اما در این میان دو استثنای مهم نیز وجود دارد: یکی ذره (ریسمان) حامل نیروی گرانش به نام گراویتون و دیگری نوع چهارمی از نوترینو که در برابر سه نوع معمول آن اصطلاحا نوترینوی خنثی نامیده می شود (منظور از نوترینوی خنثی، خنثی بودن آن به لحاظ الکتریکی نیست چرا که نوترینوهای معمولی نیز همگی فاقد بار الکتریکی بوده و هیچ یک در برهم کنش الکترومغناطیسی شرکت نمی کنند. در واقع منظور از عبارت خنثی اینست که این نوترینوها دارای فوق بار ضعیف صفر هستند و بنابراین حتی در بر هم کنش ضعیف هم شرکت نمی کنند و تنها در بر هم کنش گرانشی وارد می شوند)...

این کتاب با ۱۳۶ صفحه مصور، شمارگان هزار جلد و قیمت ۷۰ هزار ریال منتشر شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چاپ کتابی درباره «سفر در زمان در اسلام شیعی»» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات