ادامه جدال مربیان در انتخاب بوکسورهای اعزامی به کسب سهمیه المپیک

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات کسب سهمیه المپیک بوکس باکو آخرین فرصت بوکسورهای آماتور برای رسیدن به ریو است. مسابقاتی که البته هنوز و در فاصله یک هفته مانده به آغاز مسابقات لیست بوکسورهای اعزامی به آن مشخص نشده است.

بحث اصلی که باعث به تعویق افتادن اعلام ترکیب نهایی تیم شده مربوط به دو وزن ۵۲ و ۶۹ کیلوگرم است. نام پویا ناوی و سجاد محمدزاده در ۵۲ کیلوگرم و امین قاسمی پور و سجاد کاظم زاده در ۶۹ کیلوگرم در حالی گزینه های اعزام تیم در این دو وزن هستند که دو گزینه دیگر یعنی قاسمی پور و محمدزاده در صورت اعزام به باکو، شش روز بعد از بازگشت به ایران مجددا باید در رقابتهای بوکس حرفه ای شانس خود را برای کسب سهیمه المپیک امتحان کنند و این باعث شده تا برخی از مربیان پرتعداد تیم ملی معتقد باشند که یک بوکسور در این مدت زمانی کوتاه نباید در دور رقابت شرکت کند.

از طرف دیگر شانس کسب سهمیه المپیک در مسابقات باکو به مراتب بیشتر از لیگ حرفه ای است و از این رو دسته دیگری از مربیان نیز اصرار به اعزام به خصوص امین قاسمی پور بوکسور باسابقه گیلانی به مسابقات باکو دارند.

صرفنظر از این موضوع، تیم ملی بوکس با یک مشکل دیگر نیز دست و پنجه نرم می کند و  آن هم مجوز یا عدم مجوز شرکت نماینده ۴۹ کیلوگرم در این رقابتهاست. احمد احمدی صفا که به دلیل شرکت در رقابتهای کیک بوکسینگ باکو شرکت کرده بود به مدت یک سال حق شرکت در مسابقات آماتور بوکس را نداشت و به همین علت حضور در مسابقات چین را هم از دست داده بود و حالا همین مشکل مجدداد برای اعزام وی به باکو نیز دیده می شود.

در کنار همه ی این جذابیت های تیم ملی بوکس می توان به یک نکته جالب دیگر هم اشاره کرد و آن هم اعزام ۵ مربی (انصاری-استکی-احدی-امیری و اشرفی) به همراه تیم ۹ یا ۸ نفره بوکسورها است. به احتمال فراوان ناطق نوری رئیس فدراسیون نیز در این مسابقات حضور خواهد داشت و هزینه کردن این مبلغ برای اعزام در شرایطی که فدراسیون بوکس مدام از بی پولی می گوید در نوع خود منحصر به فرد است.

رقابتهای بوکس کسب سهمیه المپیک باکو آذربایجان از ۲۶ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ادامه جدال مربیان در انتخاب بوکسورهای اعزامی به کسب سهمیه المپیک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات