همتی: برنامه جامع صنعت بیمه در راه است

عبدالناصر همتی که به تازگی به ریاست بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شده است، روز سه شنبه به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: جزییات مربوط به این برنامه جامع پس از به نتیجه رسیدن آن و در آینده نزدیک به طور رسمی اعلام می شود.
وی درباره ورود شرکت های بین المللی بیمه به ایران پس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت: این شرکت ها می آیند و مذاکره می کنند ولی ما دنباله رو آنها نیستیم، برای خود برنامه داریم و بر اساس آن پیش می رویم.
همتی مهمترین برنامه خود در بیمه مرکزی ایران را نظارت جدی و حمایت از شرکت های بیمه عنوان کرد و گفت: ابتدا باید به صنعت بیمه سامان دهیم.
رئیس کل بیمه مرکزی خاطر نشان کرد: برای بیمه های نو که کمبود جدی صنعت بیمه است و نیز قبول بیمه در خارج از کشور که نوعی صادرات غیرنفتی است، برنامه داریم که به زودی اعلام می شود.
همتی با اشاره به ابلاغ قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه از سوی رئیس جمهوری اظهار داشت: در گام نخست باید آیین نامه های مربوط به این قانون تهیه و به شرکت های بیمه ابلاغ شود.
به گزارش ایرنا، دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری، قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه را برای اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.
این قانون در جلسه علنی بیستم اردیبهشت ماه امسال مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 29 اردیبهشت به تأیید شورای نگهبان رسیده است.
اقتصام**2025 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «همتی: برنامه جامع صنعت بیمه در راه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات