لحظه شماری پایانه نفتی شمال برای ازسرگیری سوآپ نفتی

حمیدرضا شاه دوست روز سه شنبه درگفت وگوی اختصاصی با خبرنگارایرنا درساری امیدواراست بزودی با تحولات ایجادی درپسابرجام باردیگر سوآپ نفتی که از سال 91 به دلایل نامعلومی از سوی وزارت نفت دولت گذشته متوقف شده بود، از سرگرفته شود.
سوآپ درلغت به معنای 'معامله پایاپای ، معاوضه ، عوض کردن ، مبادله کردن ، بیرون کردن ، جایگزین کردن ، جانشین کردن' است ودراصطلاح ' به این معنی است که یک کالا را از یک نقطه تحویل گرفت ودقیقا همان میزان کالا را در نقطه ای دیگر تحویل داد .
شاه دوست افزود : جمهوری اسلامی از امنیت بالایی نسبت به کشورهای منطقه برخورداراست و با وضعیت ناامنی در منطقه، اجرای طرح سوآپ نفتی از ایران کاری اجتناب ناپذیر برای کشورهای منطقه خواهد بود.
وی اضافه کرد : پایانه نفتی شمال کشور از مدت ها قبل تجهیز زیرساخت های مورد نیاز خود را برای اجرای سوآپ نفتی آماده کرد و مشکلی در این حوزه وجود ندارد.
وی ظرفیت فعلی این پایانه را روزانه 120 هزار بشکه در روز اعلام کرد گفت: این پایانه نفتی تخلیه روزانه 225 هزار بشکه نفت را به ثبت رسانده است.
رئیس پایانه نفتی شمال افزود: برای گسترش فعالیت سوآپ نفتی در این منطقه از کشور کار ساخت حوضچه نفتی برای افزایش ظرفیت از سال 90 در دست اجراست که با تکمیل این حوضچه نفتی میزان سوآپ نفت در سه مرحله از پایانه به 2.5 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
شاه دوست افزود: مرحله نخست ساخت این حوضچه در بخش ساختمانی با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست و عملیات سنگی آن تکمیل شد
شاهدوست تمرکز کارکنان پایانه نفتی شمال به رسوب زدایی انبار ذخیره نفتی را مهمترین عملکرد کارکنانش در زمان تعطیلی سوآپ نفتی اعلام کرد و گفت از قبل این رسوب زدایی صرفه جویی خوبی در هزینه ها عاید پایانه شد.
پایانه نفتی شمال کشور در 35 کیلومتری شهرستان بهشهر در شرق مازندران قرار دارد که در سال 82 استارت عملیات سوآپ نفتی کشورهای حاشیه خزر از این پایانه زده شد و تا مرداد سال 91 نیز این کار ادامه داشت.
/1899/6982

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لحظه شماری پایانه نفتی شمال برای ازسرگیری سوآپ نفتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات