شناسایی 170 واحد غیر مجاز فروش سم کشاورزی در دزفول

محمدکاظم خدایی نژاد سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این واحدها اقدام به فروش سموم غیربهداشتی، غیراستاندار و قاچاق می نمایند.
رئیس اتاق اصناف شهرستان دزفول تعداد واحدهای مجاز فروش سموم کشاورزی را بالغ بر 100 واحد برآورد کرد و گفت:تعداد واحدهای غیرمجاز فروش سموم کشاورزی در دزفول از تعداد واحدهای مجاز پیشی گرفته است.
وی حجم سموم غیراستاندارد در شهرستان دزفول را بسیار زیاد ارزیابی کرد و گفت: حجم بالای این سموم غیر بهداشتی استفاده شده در مزارع کشاورزی موجب به چالش کشیده شدن سلامت محصول های کشاورزی دزفول شده است.
رئیس اتحادیه اصناف دزفول خواستار برخورد جدی با واحدهای غیرمجاز فروش سم کشاورزی در دزفول شد و افزود: تلاش اتحادیه اصناف ساماندهی این واحدهاست تا در چارچوب قانون و مقررات بهداشتی عمل کنند.
خدایی خاطر نشان کرد: چنانچه واحدهای فروش غیرمجاز سم الزام های قانونی را رعایت کنند پروانه کسب برای آنها صادر و در غیر این صورت مغازه آنها پلمب می شود.
این فروشگاه ها که در نقاط مختلف شهرستان دزفول پراکنده اند سموم مورد نیاز کشاورزان سایر شهرها و برخی استانهای همجوار را نیز تامین می کنند.
برخی از این مراکز اقدام به عرضه سم هندی غیر مجاز و غیر استاندارد می نمایند.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در آخرین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی دزفول در اسفند ماه پارسال با ابراز نگرانی از فعالیت مراکز غیر مجاز عرضه سم کشاورزی در این شهرستان گفت:با توجه به تاثیر منفی سموم کشاورزی بر روی سلامت انسان لذا باید نسبت به تعطیلی مراکز عرضه غیر مجاز سموم کشاورزی در این شهرستان اقدام شود.
مهدیه توکلی افزود: باید اقدام جدی در رابطه با حل مشکل مصرف سم و کود شیمیایی در مزارع کشاورزی صورت گیرد.
وی همچنین هشدار داد در صورتیکه اقدامی در رابطه با صدور مجوز برای مراکز عرضه سموم کشاورزی در شهرستان دزفول صورت نگیرد شورای سلامت و امنیت غذایی با اخذ حکم قضایی وارد عمل شده و نسبت به پلمب این مراکز غیر مجاز اقدام خواهد کرد.
در شهرستان دزفول سالانه 2 میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی تولید می شود.
6068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شناسایی 170 واحد غیر مجاز فروش سم کشاورزی در دزفول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات