بیش از 20 هزار تن گندم از مزارع قصرشیرین برداشت شد

رضا محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال 11 هزار و 620 هکتار از مزارع این شهرستان شامل 10 هزار و 200 هکتار دیم و یک هزار و 420هکتار آبی به کشت گندم اختصاص یافت.
وی اظهار کرد: از مجموع تولید این شهرستان بیش از 16 هزار تن گندم توسط سه مرکز خرید تعاون روستایی در سومار و قصرشیرین صورت گرفت و بقیه محصول تولیدی نیز توسط کارخانه های آرد و مرکز خرید گندم دروم سرپل ذهاب خریداری شد.
مدیر اداره جهاد کشاورزی قصرشیرین گفت: همچنین از مجموع 324 هکتار مزارع زیرکشت جو آبی و دیم این شهرستان در مجموع 478 تن این محصول برداشت شد.
محمدی افزود: بارندگی های بسیار مطلوب و شرایط اقلیمی مناسب باعث شد تا گندم تولیدی این شهرستان در سال زراعی جاری در مقایسه با پارسال 100 درصد افزایش یابد.
وی ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته 20 تن از کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان به صورت مستمر بر روند کار برداشت محصول گندم از مزارع دیم و آبی نظارت کردند و 100 دستگاه کمباین نیز کار برداشت محصول گندم را بر عهده داشتند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار تن جمعیت دارای 30 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی است.
7079/3012/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از 20 هزار تن گندم از مزارع قصرشیرین برداشت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات