کیفیت باند بتنی فرودگاه مهرآباد مطابق با استانداردهای فنی است

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی زاده با بیان اینکه این باند با رویه بتنی شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: استفاده از رویه‌ های بتنی به دلیل افزایش طول عمر مفید جاده‌ها و استفاده از مازاد مصرف سیمان در کشور باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی افزود: رویه‌های بتنی و استفاده از آنها به دلیل عمرمفید و کارایی فراوان در بسیاری از کشورهای جهان رایج شده ، اما در کشور ما بیشتر استفاده از رویه‌های آسفالت و قیر متداول بوده است.
شکرچی زاده اظهار داشت: استفاده از بتن در باند 29 راست فرودگاه مهرآباد جایگزین مناسبی برای استفاده از رویه‌های قیر و آسفالت است و امیدواریم بتوانیم این شیوه را در سایر پروژه‌های عمرانی کشور از جمله بزرگراه‌ها مورد استفاده قراردهیم تا عمر مفید جاده‌های کشور نیز افزایش یابد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم رویه‌های بتنی بین 20 تا 30 سال عمر مفید راه‌ها را افزایش دهد، افزود: این روش بر اساس آزمایش‌ها و تحلیل‌ها، عمر طولانی‌تری نسبت به قیر و آسفالت دارد و انتظار داریم از این روش در ساخت بخشی از آزاد راه تهران - شمال استفاده شود.
به گفته این استاد دانشگاه، آزمایش های استفاده از رویه های بتنی و مشخصا باند راست 29 فرودگاه مهرآباد از سال 1393 آغاز شد و با تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر استفاده از سیمان مازاد کشور باید استفاده از رویه های بتنی در پروژه های عمرانی مورد توجه جدی قرار گیرد.
اقتصام**1108 **1561

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کیفیت باند بتنی فرودگاه مهرآباد مطابق با استانداردهای فنی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات