2000 جاذبه طبیعی -گردشگری در کشور شناسایی شد

نایبند16 دبیرکمیته ملی طبیعت‌گردی کشور گفت: براساس سند طبیعت گردی کشور ۲ هزار جاذبه طبیعی شناسایی شده که مهم‌ترین آنها پرنده نگری است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدعلی فیاضی صبح امروز در کارگاه طرح توانمندسازی روستایی استان بوشهر با تاکید بر نقش مهم آموزش جوامع محلی برای تحقق اشتغال پویا در مناطق اظهار داشت: آموزش جوامع محلی امکان شناسایی داشته‌ها، حفاظت و معرفی آنها فراهم و در کنار آن زمینه اشتغال و اقتصاد پویا برای منطقه ایجاد می‌شود.

وی بر توانمندسازی جوامع محلی تاکید کرد و افزود: تلاش می‌شود که از مواهب خدادادی روستاها برای حفظ و بهره‌برداری پایدار استفاده می‌شود.

دبیرکمیته ملی طبیعت گردی کشور با بیان اینکه گردشگری احیا کننده اصالتها است تصریح کرد: هرچند برخی‌ها با تصور اینکه ورود گردشگر اصالت‌های منطقه را خدشه دار می‌کند ولی گردشگری احیا کننده اصالت‌ها است.

فیاضی با تاکید بر اهمیت شناسایی احیا اصالت‌های فرهنگی گردشگران  تصریح کرد:  37 درصد گردشگران دنیا فرهنگی هستند ومخاطبان  ایران نیز در این گروه قرار دارند به همین سبب گردشگری روستایی بهترین زمینه برای نمایش و بروز این اصالت‌ها است.

مدیرکل همکاری و توافق‌های ملی گردشگری  با تاکید بر آموزش گردشگران و جوامع محلی خاطر نشان کرد: در اکوتوریسم آموزش گردشگران و جوامع محلی برای ایجاد زمینه تعامل بین آنها ضروری است.

فیاضی با اشاره به شناسایی دو هزار جاذبه طبیعی گردشگری در کشور افزود: دو هزار جاذبه طبیعی گردشگری براساس سند طبیعت گردی کشور شناسایی شده  که مهم‌ترین آنها پرنده نگری است.

وی با اشاره به وجود 520 نوع پرنده در کشور تصریح کرد: در زمان حاضر520 نوع پرنده در کشور وجود دارد که این میزان با کل پرندگان قاره اروپا برابری می‌کند و امکان دیدن همه این پرندگان مقیم و مهاجردر تمام نقطه‌های کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه ایران جزو پنج کشور نخست دنیا از لحاظ تنوع زیستی است خاطر نشان کرد: تنوع زیستی از جمله فرصت‌های جذب گردشگر به شمار می‌رود و با وجود اینکه ایران جزو پنج کشور نخست دنیا از لحاظ تنوع زیستی است ولی از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.

دبیرکمیته ملی طبیعت گردی کشور با بیان اینکه احیای صنایع دستی در روستاها زمینه جذب گردشگر را فراهم می کند تاکید کرد: بسیاری از صنایع دستی که بخش زیادی از آنها با گذر زمان منسوخ شده بود با مشارکت معاونت صنایع دستی در کشور دوباره احیا شده است.

فیاضی به فرهنگ میهمان نوازی در روستاها پرداخت و با تاکید بر توجه به این فرهنگ در جذب گردشگر گفت: میهمان نوازی یک رابطه بین جوامع محلی و گردشگر است که توجه و احیای غذاهای بومی و محلی آن منطقه مورد نظر است.

وی احیای بازیهای بومی و محلی را از دیگر برنامه‌ها ذکر کرد و گفت: این برنامه با همکاری وزارت ورزش و جوانان اجرایی شده و این در حالی است که احیای معماری محلی روستایی در راستای گردشگری روستایی از برنامه‌های تدوین شده است.

دبیرکمیته ملی طبیعت گردی کشور تاکید کرد: توسعه گردشگری روستایی یکی از هدف‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که برای رسیدن به آن هماهنگی خیلی از دستگاهها ضروری است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «2000 جاذبه طبیعی -گردشگری در کشور شناسایی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات