مدیریت بهینه نیروی انسانی آموزش و پرورش اردبیل پیگیری می‌شود

احمد ناصری مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ساماندهی و مدیریت بهینه نیروی انسانی از جمله اولویت‌های آموزش و پرورش استان اردبیل بوده که با جدیت پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، احمد ناصری صبح امروز در آئین تودیع و معارفه مدیران آموزش و پرورش ناحیه یک اردبیل اظهار داشت:‌ اخلاق مداری و احترام به قانون به عنوان یک فرهنگ سازمانی از اولویت‌های آموزش و پرورش استان اردبیل است.

وی افزود: اگر بخواهیم شخصیت امام خمینی(ره) را در یک جمله خلاصه کنیم و نیازی به مطالب دیگر نداشته باشیم باید به فرمایش مقام معظم رهبری در مورد امام خمینی رجوع کنیم که فرمودند « امام خمینی یک حقیقت همیشه زنده تاریخ است» که فرمایش مقام معظم رهبری یک جمله عمیق بوده و هر چه در زمان پیش می‌رویم مفهوم و محتوایش عمیق‌تر می‌شود.

ناصری با اشاره به چهار اصل قانون، اخلاق، مشورت و شایسته‌سالاری در آموزش و پرورش گفت: فرهنگ احترام به قانون و قانون مداری حوزه‌های مختلف اجتماعی و اداری سال‌های زیادی است که جایگاه خود را پیدا کرده است و باید در آموزش و پرورش استان نیز به اخلاق و احترام به ویژه در فضای اداری بیشتر تکیه کنیم.  

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه رسالت نظام اداری ارائه خدمت بدون منت به مردم است، تصریح کرد: باید فضایی را ایجاد کنیم که ارباب رجوع به ویژه معلم بتواند درخواست خود را بازگو کند و ما هم باید ارتباط شنوایی خود را تقویت کنیم.

وی با اشاره به سابقه فرهنگی آموزش و پرورش بیان کرد: ما به واسطه سابقه‌ای که در عرصه فرهنگ داریم باید الگویی برای جامعه باشیم و باید تدبیری برای وضعیت آموزشی استان اندیشه شود چرا که زمانی برای آزمون و خطا نداریم و معاونت متوسطه اداره کل در نظر دارد تا برای بهبود وضعیت موجود برنامه‌ای تدوین کند.

ناصری با بیان اینکه دو گام در این راه پیش رو داریم، گفت: گام نخست این است که روند افت در میانگین نمرات استانی را متوقف سازیم و گام دوم مسیر بهبود و حرکت رو به جلو شروع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه نباید در انتظار اتمام سال تحصیلی جدید باشیم، افزود: باید از مسیر حرکتی که به سوی بهبود وضعیت آموزشی خواهیم پیمود را بررسی کنیم و این نیاز به سنجش دوره‌ای دارد.

وی اظهار کرد: ناحیه یک اردبیل 26 درصد آموزش و پرورش استان را در بر می‌گیرد و این نشان از اهمیت این ناحیه در بهبود شاخص های آموزش و پرورش استان دارد که اولین انتظاری که از مدیریت جدید این ناحیه داریم این است که برنامه‌های خود را در موازات سیاست‌های ابلاغی وزارت آموزش و پرورش و برنامه‌های دولت در حوزه آموزش و پرورش که در قالب برنامه وزیر در جریان رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی ارائه شده، تدوین و اجرا کند.

ناصری افزود: ارتقای شاخص‌های کیفی و کمی آموزش و پرورش بایستی مد نظر قرار گرفته شود و این مهم انجام نخواهد شد مگر اینکه کارها با برنامه پیش برود و برای مسیری که در پیش رو داریم نقطه حرکت و هدفی مشخص شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل خواستار بهبود وضع معیشتی فرهنگیان و توجه به حوزه‌های رفاهی شد و بیان کرد:‌ در محیطی که آموزش و پرورش ادامه حیات می‌دهد سازمان‌های زیادی وجود دارد که با نوع فعالیت‌های ما ارتباط دارد، باید تعامل سازنده‌ای داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ساماندهی و مدیریت بهینه نیروی انسانی از جمله اولویت‌های آموزش و پرورش است، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش از 97 درصد از اعتبارات آموزش و پرورش صرف حقوق و مزایای پرسنل می‌شود بنابراین این موضوع حاکی از آن است که ساماندهی این منبع عظیم بایستی در راستای اهداف سازمان انجام شود.

ناصری با بیان اینکه مناسبات اداری کمی باید تغییر پیدا کند و رفتار در حوزه‌های اداری باید یک رفتار حرفه‌ای باشد، گفت: با بیان اینکه روابط اداری نباید به روابط شخصی و احیانا خصومت آمیز تبدیل شود و محبت و صمیمیت در فضای اداری باید حاکم باشد.

در این آئین با حکمی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل اسماعیل ابراهیمی به عنوان مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک منصوب و از زحمات علی ورودی مدیر پیشین این ناحیه قدردانی شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدیریت بهینه نیروی انسانی آموزش و پرورش اردبیل پیگیری می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات