نظر شوراي نگهبان درباره لايحه تأسيس صندوق بيمه همگاني حوادث طبيعي

به گزارش خبرگزاری مهر، لايحه تأسيس صندوق بيمه همگاني حوادث طبيعي مصوب جلسه روز بيست و يكم ارديبهشت ماه يكهزار و سيصد و نود و پنج مجلس شوراي اسلامي در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۳ شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

براساس نظر شورای نگهبان علي‌رقم ابهامات و اشكالات متعددي كه بر اين مصوبه وارد است از آنجا كه مصوبه مجلس شوراي اسلامي با لايحه دولت ماهيتاً اختلاف بيّن دارد و از مصاديق طرح موضوع اصل ۷۴ قانون اساسي محسوب نمي‌شود و پيشنهاد و اصلاحات مذكور در اصل ۷۵ نيز در مورد آن صدق نمي‌كند و تغييرات معموله، اصلاح عرفي در لايحه محسوب نمي‌گردد، لذا مصوبه مرقوم مغاير اصول فوق‌الذكر شناخته شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظر شوراي نگهبان درباره لايحه تأسيس صندوق بيمه همگاني حوادث طبيعي» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات