نقشه تبهکاران میلیاردی پایتخت ناتمام ماند +جزییات

به گزارش مشرق، در اواسط فروردین ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 101 تجریش اعلام کرد که به صورت کاملا اتفاقی و در زمان خواندن آگهی نیازمندی های درج شده در روزنامه ... متوجه شده است که افرادی ناشناس قصد دارند تا ملک موروثی خالی از سکنه ی ایشان واقع در منطقه قیطریه را به فروش برسانند .  
 
پرونده در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ : 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "کلاهـبرداری" و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه یک تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .  
 
بررسی اظهارات شاکی پرونده : 

با ارجاع پرونده به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، کارآگاهان تیم مبارزه با کلاهبرداری در اولین مرحله از تحقیقات خود به بررسی اظهارات شاکی پرونده پرداختند .  
 
برابر اظهارات شاکی پرونده و در بررسی های بعمل آمـده مشخص شد که ملک موصوف واقع در منطقه قیطریه متعلق به پدر شاکی پرونده است که این شخص (پدر شاکی) در 25 آبان ماه سال 85 فوت نموده و پس از فوت، ملک به فرزند ایشان رسیده است .  
 
در ادامه و با انجام تحقیقات پلیسی مشخص شد که این ملک چندی پیش در یکی از دفاتر رسمی شهرری به فردی بنام "مجید . ج" ( 56 ساله ) منتقل شده ! لذا تحقیقات از سردفتر رسمی در شهرری انجام و مشخص شد که وی برابر روال قانونی و برابر وکالت فروش صادر شده از پدر شاکی ( متوفی در سال 1385 ) اقدام به انتقال ملک به "مجید . ج" نموده است .  
 
با ادامه تحقیقات ، محل صدور وکالت فروش ملک در یکی از دفاتر رسمی در شهرستان قائم شهر شناسایی و در بررسی دقیق اسناد و مدارک ارائه شده به این دفتر رسمی ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که مدارک شناسایی ارائه شده جهت تنظیم وکالتنامه تماما جعلی است .   
 
دستگیری اعضای گروه : 

در ادامه تحقیقات ، کارآگاهان با بررسی آگهی فروش درج شده در نیازمندی های روزنامه .... موفق به شناسایی مشاور املاکی در محله یوسف آباد شدند که فردی حدودا 50 ساله ، ملک قیطریه را در معرض فروش قرار داده بود ؛ با شناسایی این شخص بنام "مهدی . ر" ( 50 ساله ) ، وی در محل سکونتش واقع در خیابان دیباجی جنوبی دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .  
 
"مهدی . ر" در اعترافاتش به کارآگاهان عنوان داشت : "حدودا 6 ماه پیش با فردی بنام بهنام در پارک آشنا شدم که پس از گذشت مدت کوتاهی ملک مذکور در منطقه قیطریه را برای فروش به من معرفی نمود " .  
 
با توجه به اظهارات "مهدی . ر" مبنی بر اینکه بهنام هیچگونه نشانی مشخصی از محل سکونتش در اختیار مهدی نگذاشته و به احتمال زیاد نیز هویتش نیز یک هویت مجعول و دروغین است ، کارآگاهان به بررسی سوابق مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری پرداخته و با انجام چهره نگاری و بررسی سوابق موجود از مجرمین سابقه دار بویژه در زمینه کلاهبرداری موفق به شناسایی یکی از افراد سابقه دار بنام "محمدعلی . خ" ( 40 ساله ) شدند که پیش از این بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با جعل ، کلاهبرداری و صدور چک بلامحل دستگیر و روانه زندان شده بود .  
 
با شناسایی "محمدعلی . خ" توسط متهم اول پرونده ( مهدی . ر ) ، محل سکونت وی در خیابان 17 شهریور جنوبی شناسایی ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .  
 
با انتقال "محمدعلی . خ" به پایگاه یکم پلیس آگاهی و انجام تحقیقات پلیسی و بهره گیری از نظریه کارشناسی ، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت که وی از طرف متوفی ( پدر شاکی پرونده ) اسنادی را در دفتر اسناد رسمی واقع در قائم اسلامشهر امضاء [ و در واقع جعل نموده ] و با وکالت فروش تنظیمی ، ملک قیطریه به صورت صوری به دیگر عضو گروه ( مجید . ج ) منتقل شده است و قرار بر آن بوده تا در مرحله پایانی این ملک از طریق مشاور املاک در محله یوسف آباد فروخته شود که در ادامه ، مخفیگاه سومین عضو گروه ( مجید ) نیز در شهرستان قائم شهر شناسایی ، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد .   
 
سرهنگ کارآگاه کرم یوسف وند ، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح هر سه متهم به تلاش برای انجام کلاهبرداری از طریق فروش اموال غیر با اسناد و مدارک شناسایی مجعول ، قرار قانونی از سوی بازپرس محترم پرونده صادر و هر سه متهم روانه زندان شدند .

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نقشه تبهکاران میلیاردی پایتخت ناتمام ماند +جزییات» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات