کاسپر: ایران یکی از قطب‌های اسکی روی چمن جهان است

دیدار جیان فرانکو کاسپر با مسئولان فدراسیون اسکی ایران در حاشیه کنگره جهانی اسکی
نمایندگان فدراسیون اسکی ایران با رئیس فدراسیون جهانی دیدار کردند.

«جیان فرانکو کاسپر» رئیس فدراسیون جهانی اسکی در دیدار با مسئولان فدراسیون اسکی ایران به حرکت رو به جلوی ایران در ورزش اسکی اشاره کرد و گفت: خوشحالم که اسکی ایران در طول 3 دهه اخیر حرکتی رو به جلو داشته و امیدوارم این حرکت تداوم داشته باشد و سرعتش بیشتر شود.


 


در این دیدار که در حاشیه کنگره جهانی اسکی در مکزیک صورت گرفت، کاسپر اظهارداشت: فدراسیون جهانی اسکی تلاش می‌کند به کشورهای در حال توسعه در رشته اسکی کمک کند تا با سرعت بیشتری مسیر پیشرفت خود را طی کنند. ایران نیز با داشتن ظرفیت‌های بسیار خوب می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور به یکی از کشورهای مطرح دنیا در رشته اسکی تبدیل شود.


 


وی با بیان اینکه ایران دارای پیست‌های بسیار خوبی برای اسکی است، گفت: شرایط طبیعی پیست‌های اسکی بسیار خوب و مناسب است و این شرایط به خصوص در اسکی روی چمن بیشتر مشاهده می‌شود. ایران یکی از قطب‌ها اسکی روی چمن جهان است که علاوه بر کسب عناوین مختلف در ایران رشته، یکی از بهترین میزبانان رقابت‌های بین‌المللی در اسکی روی چمن محسوب می‌شود.


 


او همچنین به در پیش بودن رقابت‌های قهرمانی جهان در رشته‌های مختلف اشاره کرد و گفت: امسال رقابت‌های قهرمانی جهان در رشته‌های اسکی آلپاین، صحرانوردی و اسنوبرد برگزار می‌شود و ما منتظر حضور نمایندگان ایران در این رقابت‌ها هستیم. حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان یک فرصت ویژه برای هر اسکی‌بازی به شمار می‌رود و امیدوارم نمایندگان ایران بتوانند در این رقابت‌های عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشند.


 


نمایندگان فدراسیون اسکی درحالی با رئیس فدراسیون جهانی این رشته دیدار کردند که ایران در حال حاضر عضو 10 کمیته فدراسیون جهانی اسکی است و نمایندگان ایران در کنگره جهانی اسکی تلاش می‌کنند تا تعداد کرسی‌های فدراسیون جهانی که ایران در آنها عضویت دارد را به 12 برسانند.


 


همچنین بحث بر سر میزبانی رقابت‌های اسکی روی چمن قهرمانی جهان در سال 2017 نیز یکی از مواردی است که ایران در تلاش است تا میزبانی این رقابت‌ها را به دست بیاورد، البته در این بین رقیبان سرسختی مانند اتریش نیز این میزبانی را می‌خواهند.

#1varzesh #اسکی #۱ورزش

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کاسپر: ایران یکی از قطب‌های اسکی روی چمن جهان است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات