واگن‌سازان داخلی در آستانه تعطیلیبه گزارش جهان،‌ منصور عرب یارمحمدی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه در کشور اعتقاد و باوری به تولیدکنندگان تجهیزات ریلی وجود ندارد، اظهار کرد: با وضعیت کنونی امید چندانی به ادامه حیات صنعت ریلی و توسعه آن نیست.

وی با بیان اینکه شرکتهای حمل‌ونقل ریلی نباید تولید ملی را رها کنند، تصریح کرد: یکی از بهانه‌های شرکتها برای خرید خارجی نبود منابع مالی است، آنها خیلی راحت می‌توانند با این شرط که نیاز آنها در داخل کشور تولید شود با شرکتهای خارجی وارد مذاکره شده و تأمین مالی نیز از سوی خارجی‌ها انجام شود.

وی با تأکید بر "در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل باید کارخانه‌های تولید واگن را تقویت کنیم نه اینکه در راستای تضعیف آنها گام برداریم"، افزود: با روند کنونی 20 تا 30 درصدی فعالیت واگن‌سازان داخلی، سرنوشتی جز تعطیلی در انتظار کارخانه‌های تولید تجهیزات ریلی نخواهد بود.

وی در ادامه با اعلام اینکه برخی ادوات ریلی مانند بوژی از خارج تأمین می‌شود، یادآور شد: در تمام دنیا نیز همین گونه است و واگن‌سازان این قبیل ادوات را از کشورهای دیگر تأمین می‌کنند، چراکه کلاً 4 تا 5 تولیدکننده تجهیزاتی مانند بوژی در جهان وجود دارد.

کارشناس حمل‌ونقل ابراز کرد: چنانچه شرکتهای حمل‌ونقلی به تولیدات داخل توجه داشته باشند علاوه بر اشتغالزایی بالا، کشور از واردات واگن بی‌نیاز خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واگن‌سازان داخلی در آستانه تعطیلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات