کلیات اقتصاد مقاومتی باید از سوی جهانگیری شفاف سازی شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، مهدی مقدسی در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به بند هفتم و هشتم اصل 24 قانون اساسی اظهار داشت: استماع گزارش های وزرا بسیار مناسب است، اما بهتر بود معاون اول رئیس جمهوری به‌عنوان محورهدایت ستاد اقتصاد مقاومتی، ابتدا کلیاتی را توضیح می داد و پس از آن وزرا به ارائه گزارش می پرداختند.
وی اظهارداشت: پرداختن به جزئیات بدون توجه به کلیات کارساز نخواهد بود.
رئیس مجلس نیز در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: کلیات؛ اجرای سیاست های کلی است و هر وزیر در هر حوزه باید گزارش کار خود را ارائه دهد، در حقیقت مهم ترین بحث اقتصاد مقاومتی در رونق تولید و صادرات است که مواد اصلی و اجرایی در حیطه وزارتخانه‌ها انجام می‌شود.
لاریجانی افزود: برنامه‌ریزی‌های عملیاتی در وزارتخانه‌ها باید انجام شود تا نواقص مشخص و رفع شود.
سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس نیز در تذکری گفت: اینکه وزرا و رؤسای دستگاه ها مباحثی را مطرح می کنند، اگرچه خوب است اما به نظر می آید مطالب آنها مانند مطالبی است که در روزنامه ها بیان می شود.
وی ادامه داد: باید مطالب به صورتی بررسی شود که بتوان برای آن چاره اندیشی کرد و پیشنهاد می کنم در جلسه غیرعلنی این موضوع بررسی و به نمایندگان ارائه شود.
رئیس مجلس نیز در پاسخ به تذکر ادیانی گفت: فکر نمی کنم اینکه شما صریح حرف بزنید، ثلمه ای به جایی وارد کند زیرا اگر اشکال هایی وجود دارد باید مطرح کنیم؛ اینکه 10 هزار واحد صنعتی در کشور تعطیل شده، نیاز ندارد که در جلسه غیرعلنی بیان شود و مردم می دانند.
لاریجانی با بیان این که گزارش وزیر صنعت حاوی نکات خوبی بود، افزود: البته نمایندگان می توانند براساس ضوابط وقت بگیرند و این که بهتر است، گزارش وزیر صنعت به صورت مکتوب بین نمایندگان توزیع شود تا آنان با دقت و تمرکز در جریان جزئیات مطالب قرار بگیرند و احساس نمی کنم در این رابطه نیاز به جلسه غیرعلنی باشد.
نماینده مردم اردبیل در مجلس نیز در اخطار اصل 3 بند 12 قانون اساسی که مربوط به پی‌ریزی اقتصاد صحیح و عادلانه است، گفت: توزیع صنایع در کشور عادلانه نیست.
صدیف بدری ادامه داد: تاکنون به این اصل عمل نشده و توزیع صنایع عادلانه نیست و زمینه‌های رفع مشکلات فراهم نشده است.
وی اظهار داشت: اگر این قانون رعایت می‌شد درآمد میانگین استان اردبیل نصف میانگین درآمد کل کشور و صنایع استان، یک درصد از صنایع کل کشور نبود.
سیام**9103** 1336

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلیات اقتصاد مقاومتی باید از سوی جهانگیری شفاف سازی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات