بخش صنعت نیازمند تبیین خط مشی/در سرمایه گذاری های قبلی دچار خطای تشخیص شدیم

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا،‌ رحیم زارع در جلسه علنی روز سه ‌شنبه مجلس شورای اسلامی ، پس از گزارش وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی اظهار داشت: سال گذشته طبق آمارها صادرات غیر نفتی 42 میلیارد دلار و واردات 41 میلیارد دلار بود.
وی تصریح کرد: بنابراین اگر این میزان را با سال 93 مقایسه کنیم، مشخص می شود که حدود 15 میلیارد دلار حجم تجارت ایران از تجارت جهانی کاهش پیدا کرده است.
نماینده مردم آباده در مجلس دهم افزود: اگر میزان صادرات از واردات پیشی بگیرد، قابل تقدیر است اما این موضوع زمانی قابل اهمیت است که حجم تجارت جهانی نیز افزایش پیدا کند.
وی با تقدیر از دو اقدام دولت مبنی بر پیوستن به سازمان تجارت جهانی و مشوق های صادراتی تأکید کرد: کاهش حجم تجارت جهانی نشان از تعطیلی کسب و کار دارد.
زارع با انتقاد از اینکه بنگاه های کوچک متولی مشخصی ندارد، تصریح کرد: مأموریت وزارت صنعت تاکنون شرکت شهرک های صنعتی در بحث افزایش زیرساخت ها بوده اما در زنجیره تولید اقدام خاصی را انجام نداده است، بنابراین لازم است ساختار شرکت شهرک های صنعتی به نوعی تغییر پیدا کرده تا زنجیره تولید افزایش پیدا کند.
هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس پس از سخنان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بخش صنعت در کشور ما ناقص است، عدم تنوع و یکپارچه بودن نیز از دیگر مشکلات بخش صنعت در کشور ماست.
وی افزود: در هر شهرک صنعتی انبوهی از صنعت های مختلف وجود دارد، ولی آنان ارتباط پیشین و پسینی با یکدیگر ندارند. عدم فزاینده بودن صنعت ما نیز از دیگر مشکلات بخش صنعت در کشور است.
قوامی با بیان اینکه عدم فزاینده بودن صنعت در کشور ما وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: استراتژی صنعتی شدن متأسفانه در کشور ما وجود ندارد و اهمیت صنعتی شدن نیز مورد توجه قرار نمی‌گیرد. همه این موارد ایرادات اساسی بخش صنعت در کشور ماست.
نماینده اسفراین در مجلس تصریح کرد: انتظارات ما از دولت تبیین خط مشی درست در بخش صنعت کشور است. متأسفانه دچار خطای تشخیص در سرمایه‌گذاری های قبلی شده‌ایم و رابطه‌های علت و معلولی غلطی ایجاد کرده‌ایم.
سیام**9103**1429

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخش صنعت نیازمند تبیین خط مشی/در سرمایه گذاری های قبلی دچار خطای تشخیص شدیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات