جهانگیری: توسعه کشور بدون توجه به محیط زیست امکان پذیر نیست

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در مراسم یازدهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست افزود: هنگامی می توان توسعه را به صورت جدی دنبال کرد که در راس آن مسائل و بحران های محیط زیست قرار بگیرد . باید نگاهمان را نسبت به محیط زیست اصلاح کنیم . ما قدم های نخست برای توسعه برمی داریم و تا رسیدن به نقطه توسعه یافتگی فاصله زیادی داریم . خوب است که از همین ابتدای حرکت ،اصلاحاتی نسبت به معرفت و شناختمان با طبیعت و محیط زیست داشته باشیم.
جهانگیری ادامه داد: امروز دیگر روشن شده است که پیشاپیش همه مشکلاتی که کشور ما و کشورها با آن روبرو هستند مساله بحران های زیست محیطی است که اگر به صورت جدی به مسائل زیست محیطی توجه نشود کشور با مسائل پیچیده ای در آینده روبه رو خواهد شد.
وی گفت: مساله زیست محیطی دیگر یک مساله زینتی و مساله ای که از سر بی دردی بخواهیم به آن بپردازیم نیست بلکه درد جامعه است و در متن زندگی مردم قرار گرفته است . به همین دلیل جزو نخستین اولویت های کشور است و اگر از آن غفلت کنیم نه تنها به این مساله آسیب می رسد بلکه به همه مسائل جامعه هم از نظر اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هم در معرض خطر قرار می گیرد. مساله محیط زیست یک موضوع جدی است که هم کمیت و هم کیفیت زندگی انسان به آن وصل شده است.
ادامه دارد...


سیام**1058**9132**1553

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهانگیری: توسعه کشور بدون توجه به محیط زیست امکان پذیر نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات