حذف کتابفروشی ها از عرصه فرهنگ دینی ضایعه ای بزرگ است

محمود آموزگار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه کتاب و ادبیات ایرنا، درمورد سخنان رهبر معظم انقلاب درخصوص ولنگاری در حوزه فرهنگ و تولید آثار، افزود: حفظ و حراست از سنت های فرهنگی به ویژه در قالب تولید کتاب باتوجه به نیاز و ذائقه مردم در عصر جدید برای پیشگیری از ولنگاری در حوزه فرهنگ، امری مهم به شمار می رود.
وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد، برای ورود اندیشه های غربی به کشور به نوعی فرش قرمز پهن می کنند، اظهار کرد: ما دارای فرهنگی غنی و اسلامی هستیم و نباید اجازه داد افکار و اندیشه های غربی در قالب تولید کتاب و سایر محصولات فرهنگی ورود یابند.
آموزگار با تاکید بر توجه به جایگاه کتابفروشی ها در توسعه فرهنگ ایرانی و اسلامی، ادامه داد: تبدیل نمایشگاه کتاب به فروشگاه موقت 10 روزه با موجودیت کتابفروشی به نهاد سنتی ، عرفی و فرهنگی در جامعه لطمه اساسی وارد می کند.
وی با اشاره به اینکه به این موضوع مهم توجه کافی نمی شود گفت: حذف کتابفروشی ها از عرصه فرهنگ سنتی، بومی و دینی ضایعه بزرگی برای ما محسوب می شود و طبیعی است که در 20 سال گذشته تعداد کتابفروشی ها رو به افول باشد.
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان افزود: در بسیاری از کشورها به کتابفروشی ها اهمیت خاصی داده می شود، زیرا آنها آرامش و سلامت روانی را به جامعه بر می گردانند و از تحمیل هزینه های قضایی در رابطه با جرایم نیز کاسته می شود.
آموزگار تصریح کرد: به اصل تهاجم فرهنگی بی توجه مانده ایم و باید داشته های فرهنگ بومی خود را شناسایی کنیم و اگر اندیشه ای به کشور وارد می شود از موضع بومی مورد بررسی قرار گیرد تا سبب توقف فرهنگ بومی ما نشود و به تحرک آن کمک کند.
فراهنگ**9022**1027

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حذف کتابفروشی ها از عرصه فرهنگ دینی ضایعه ای بزرگ است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات