سنجش سلامت نوآموزان در کرمان آغاز شد

به گزارش ایرنا آیین آغاز اجرای این طرح روز سه شنبه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، جمعی از مسئولان آموزش پرورش و بهزیستی در مدرسه شهید حسن توکلی شهر کرمان برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در این آیین گفت: طرح سنجش یکی از کارهای اساسی است که در حوزه آموزش و پرورش اجرا می شود و برای آمادگی تحصیل یکی از نیازهای ضروری است.
محمد محسن بیگی افزود: اگر این طرح به خوبی و با تعامل بین مجموعه آموزش و پرورش و خانواده ها اجرا شود در افزایش بهره وری و ارتقای کیفیت آموزشی بسیار موثر است.
وی بیان کرد: هر اقدامی که می خواهیم انجام دهیم باید بر اساس نیاز باشد و اگر این نیاز خوب تشخیص داده شود در برنامه ریزی برای ارائه خدمات،آموزشی، فرهنگی و فعالیت های جسمانی می تواند تاثیرگذار باشد اما اگر تشخیص خوب نباشد دچار خطا و آسیب های جبران ناپذیری برای افراد می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: کاری که در سنجش انجام می شود شناسایی نیاز برای افراد از نظر جسمی، روحی و روانی و هوشی است و برنامه های آموزشی براساس این نیاز تنظیم خواهد شد.
وی افزود: در بحث سنجش انتظار داریم دقت و حساسیت همکاران کنترل و رصد شود تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.
محسن بیگی گفت: با توجه به پراکندگی دانش آموزان در استان و حضور دانش آموزان اتباع خارجی ممکن است این طرح در برخی شهرستان ها کامل نشود و این طرح در سال ادامه پیدا کند تا کمتر دانش آموزی بدون سنجش وارد مدرسه شود.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این آیین گفت: در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان تعداد 54 هزار نوآموز در 38 پایگاه سنجش سلامت در سراسر استان شرکت دارند.
موسی برومند افزود: پنج پایگاه سنجش سلامت در شهر کرمان قرار دارد که یک پایگاه در نوبت شیفت عصر و یک پایگاه به صورت تخصصی فعالیت می کند و همچنین امسال دو پایگاه عشایری در شهرستان های نرماشیر و عنبرآباد پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: طرح سنجش با سال های گذشته تفاوت های بیشتری پیدا کرده است و برای رفاه حال خانواده ها و کاهش هزینه ها و کیفیت کار، ثبت نام دانش آموزان در این طرح توسط مدارس انجام می شود.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: هدف اصلی این طرح شناسایی و پیشگیری از بروز بیماری ها به منظور کیفیت بخشی و پیشگیری از افت تحصیلی دانش آموزان است.
وی افزود: اگر اختلالات به موقع شناسایی شوند قطعا تاثیر مفیدی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان دارد.
وی گفت: سال گذشته 54 هزار دانش آموز بدو ورود به دبستان در این طرح شرکت کردند که 43 هزار و 409 نفر به مدارس عادی و 7216 نفر به مرحله تخصصی معرفی شدند و از این تعداد 903 نفر مشکل بینایی، 449 نفر نقص شنوایی و پنج هزار و 209 نفر مشکل آمادگی تحصیلی داشتند.
برومند بیان کرد: پایگاه های طرح سنجش تا پایان مرداد فعالیت دارند و تمامی هزینه های مرحله تخصصی طرح سنجش سلامت رایگان است.
وی گفت: در شهر کرمان 336 نفر برای اجرای این طرح آموزش های لازم را فرا گرفته اند و در شهرستان ها پزشکان در محل پایگاه های اجرای طرح حضور دارند.
وی ادامه داد: به دلیل مداخله زود هنگام و تشخیص و اقدامات موثر پیش بینی کردیم 50 درصد از مدارس استان کرمان از مرداد کار سنجش سلامت دانش آموزان نوآموز سال آینده را شروع کنند.
7437/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سنجش سلامت نوآموزان در کرمان آغاز شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات