بازدید گردشگران خارجی از شهر تاریخی نائین افزایش یافت

سهراب مظفر نجفی روز سه شنبه به ایرنا گفت: نائین دارای بیش از هزار و 200 اثر تاریخی شناسایی شده و 87 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی و صدها جاذبه طبیعی گردشگری از کوهستان تا کویر است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 15 هزار گردشگر خارجی از بناهای تاریخی شهرستان نائین بازدید کرده اند.
وی افزود: مسجد جامع ، خانه تاریخی پیرنیا،بافت تاریخی و کارگاه های عبا بافی محمدیه دارای جذابیت بازدید بیشتر برای گردشگران است.
نجفی ادامه داد: در یک سال گذشته صرف نظر از افزایش کلی ورود گردشگران خارجی به کشور با اقدامات و تمهیدات اتخاذ شده شاهد علاقه بیشتر آژانس های خدمات گردشگری به بازدید تورها یشان از شهر نائین بوده ایم.
وی گفت: مرمت و ساماندهی محورهای بافت تاریخی، ساخت سرویس بهداشتی مناسب در مجاورت مسجد جامع، توسعه بازارچه صنایع دستی ،توسعه و بازگشایی چند ازکارگاه عبابافی ، برگزاری تورهای نائین گردی و معرفی بناهای تاریخی ،محمدیه و بافران به تورهای خارجی و داخلی در محل مسجد جامع از جمله اقداماتی است که برای توسعه گردشگری در نائین انجام شده است.
/ 6022 / گ 7136

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بازدید گردشگران خارجی از شهر تاریخی نائین افزایش یافت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات