پیش بینی ثبت نام 315 هزار دانش آموز در مدارس گلستان

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، قربان طاشی در دومین نشست کارشناس مسوولان و کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استان ، افزود: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز شد و سایر پایه ها بعد از امتحانات شروع و تا 31 مرداد ادامه دارد.
وی اضافه کرد که وظیفه کارشناسان اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، نظارت بر روند ثبت نام دانش آموزان در مدارس است.
به گفته وی همچنین لازم است شهرستان ها برنامه ریزی دقیق نظارت بر ثبت نام در مدارس را با همکاری کارشناسان آموزش و حوزه های مربوطه انجام دهند و تا 15 مرداد طبق فرم های نظارتی از تمامی واحدهای آموزشی بازدید شود.

* اجرای سنجش سلامت افزون بر 36 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان
مدیر کل آموزش و پرورش گلستان گفت: برنامه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان در سال تحصیلی 96- 95 از روز یکشنبه 16 خرداد ماه سال جاری در 19 پایگاه ثابت و سیار آغاز شده است.
براساس اعلام آموزش وپرورش استان، محمدرضا وطنی افزود که در طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به مدرسه، بیش از 36هزار دانش آموز غربالگری خواهند شد.
وی ادامه داد: در این طرح مرکز بهداشت و آموزش و پرورش استثنایی گلستان همکاری دارند.
مدیر کل آموزش وپرورش گلستان اعلام کرد: در این طرح که نوبت دهی آن از روز شنبه 8 خرداد آغاز شد، نوآموزان کلاس اولی متولد نیمه دوم 1388 و نیمه اول 1389 و همچنین جاماندگان از سنجش سال گذشته مورد پذیرش قرار خواهند گرفت.
وی افزود: نوآموزان در شاخص های بینایی و تست رنگ ، شنوایی ، تست گفتار ، بهداشت دهان و دندان ، پوست و مو ، قد و وزن و توده بدنی ، هوش و آمادگی تحصیلی و همچنین معاینات پزشکی مورد غربالگری قرار می گیرند و در صورت مشاهده اختلال در هر یک از موارد فوق به کلینیک های تخصصی آموزش و پرورش استثنایی معرفی می شوند.
طرح سنجش سلامت نوآموزان از بزرگترین برنامه های غربالگری ملی می باشد که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و بهداشت درمان و آموزش پزشکی اجرا می شود.
در غربالگری نوآموزان در این دوره، نوبت دهی و ثبت نتایج آن به صورت الکترونیکی از سطح مدرسه محل ثبت نام آغاز و پس از انجام معاینات در پایگاه سنجش سلامت و مراکز بهداشت، تکمیل ثبت نام در مدرسه مبدأ صورت خواهد گرفت.
وطنی در خصوص مدارک لازم برای حضور در پایگاه سنجش گفت: به همراه داشتن شناسنامه نوآموز، والدین و کارت واکسیناسیون الزامی است.
1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پیش بینی ثبت نام 315 هزار دانش آموز در مدارس گلستان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات