مطالبات اجتماعی از مدارس استعدادهای درخشان بیشتر از سایر مدارس است

به گزارش خبرنگار ایرنا، رشید قربانی روز سه شنبه در نشست مدیران مدارس استعدادهای درخشان استان در سنندج افزود: دیدگاه کلان آموزش و پرورش نسبت به مدارس سمپاد مثبت است و باید با تعامل خوب با اولیاء، ادارات و نهاد ها، برنامه های آموزشی و پرورشی را برد.
وی با تاکید بر اهمیت مقوله تربیت و توجه جدی مدیران، دبیران و مربیان پرورشی در مدارس به این موضوع اظهار کرد: پرورش و تربیت در مدارس یعنی دانش آموز اهل تعامل، صبر و گذشت بوده و در یک کلمه به معنای اجتماعی شدن دانش آموز و بلند نظری وی است.
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به فعالیت های فوق برنامه و نحوه برگزاری آن در مدارس استعداد های درخشان نیز اشاره کرد و خطاب به مدیران مدارس گفت: فعالیت های فوق برنامه را به صورت هدفمند به سمت ارتقای کیفیت آموزش و تقویت المپیاد ها پیش ببرید.
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان نیز با بیان اینکه هر کاری که در آموزش و پرورش صورت می گیرد باید منتج به نتیجه شود؛ بر ارزیابی از فعالیت های دبیران در مدارس تاکید کرد و افزود: دبیران فعال باید تشویق و وضعیت دبیران کم کار نیز مشخص شود.
مهدی نامدار با تاکید بر اینکه مدیران مدارس باید اطلاعات کامل و جامعی از دانش آموزان و وضعیت روحی، عاطفی و خانوادگی آنان داشته باشند ادامه داد: مشاوران مدارس نیز ضرورت دارد که دانش آموزان جدید الورود را به صورت ویژه ببینند و اطلاعات کاملی از وضعیت آنان داشته باشند.
وی از مدیران مدارس استعداد های درخشان خواست در راستای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش، تعامل و هماهنگی کاملی با ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق داشته باشند .
اوبا بیان اینکه بهترین مدیران کسانی هستند که دارای دبیران توانا و مجرب باشند؛ گفت: مدیران مدارس باید در زمینه کادرسازی تلاش کرده و افرادی را انتخاب کنند که با سیاست ها و برنامه های محوری او همراهی و هماهنگی داشته باشند.
رییس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش کردستان نیز با تاکید بر اینکه در مدارس استعداد های درخشان باید به مقوله پرورش و تربیت بیش از آموزش توجه شود؛ اظهار کرد: در این مدارس پدیده تفاخر، کبر و غرور در مقایسه با سایر مدارس رشد پیدا کرده است.
واعظی به نحوه برگزاری کلاس های فوق برنامه در ایام تابستان اشاره کرد و افزود: هدف از برگزاری این کلاس ها باید مشخص باشد و برنامه های ورزشی و هنری هم در کنار کلاس درس وجود داشته باشد.
در ادامه این نشست هر کدام از مدیران مدارس استعداد های درخشان استان به بیان مسائل و مشکلات پیش روی آموزشگاه های مربوطه پرداختند.
7348/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مطالبات اجتماعی از مدارس استعدادهای درخشان بیشتر از سایر مدارس است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات