قاچاق آسیب جدی به صنایع وارد کرده است/تولیدکنندگان با مشکل توازن نقدینگی مواجه‌اند

هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز تولیدکنندگان با مشکل توازن نقدینگی مواجهند، گفت: اقتصاد غیر رسمی و قاچاق آسیب جدی به صنایع وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 18 خرداد) مجلس پس از ارائه گزارش وزیر صنعت، گفت: سه مشکل عمده در حوزه صنعت و تولید وجود دارد که اولین مشکل آن ناقص بودن برنامه است.

وی با بیان اینکه عدم تنوع و یکپارچه بودن صنایع، مشکل ایجاد کرده است، افزود: متأسفانه در هر شهرک صنعتی انبوهی از صنایع وجود دارد که ارتباطی با صنایع پیشین و پسین آنها ندارد، این مشکل سبب شده تا نتوانیم از ظرفیت واحدهای پیشین و پسین استفاده کنیم. البته عدم فزاینده بودن صنایع در زمان نیز از تبدیل واحدهای صنعتی محلی و منطقه‌ای به ملی جلوگیری کرده است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس با تأکید بر اینکه نبود استراتژی صنعتی مهم‌ترین مشکل در پایین بودن رشد اقتصادی، اظهارکرد: بی توجهی به صنایع به لحاظ اقتصادی منجر به عدم رشد آنها و بی توجهی به خلاقیت تکنولوژی شده و دولت نیز موظف است خط مشی را براساس آمایش سرزمینی ارائه دهد تا دچار خطای تشخیص در سرمایه‌گذاری نشویم.

قوامی اضافه کرد: در حوزه سرمایه‌گذاریهای خارجی کارهای بزرگی انجام شده است، اما منشأ آنها سرمایه خارجی نیست، بلکه از محل تولید و سود آنها، بازپرداختها صورت گرفته است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: امروز تولیدکنندگان با مشکل توازن نقدینگی مواجه‌اند. متأسفانه اقتصاد غیر رسمی و قاچاق آسیب جدی به صنایع وارد کرده که نیازمند همکاری و عزم دولت و مجلس است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قاچاق آسیب جدی به صنایع وارد کرده است/تولیدکنندگان با مشکل توازن نقدینگی مواجه‌اند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات