۲۰ میلیون قبضه سلاح در کشور شش میلیون نفری!

فرستاده سازمان ملل به لیبی با اشاره به اینکه در حال حاضر در کشور شش میلیون نفری لیبی ۲۰ میلیون قبضه سلاح وجود دارد، نسبت به "بحران اسلحه" در این کشور هشدار داد. خبرگزاری ایسنا: به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، مارتین کوبلر، فرستاده سازمان ملل به لیبی در گزارشی که در شورای امنیت ارائه کرد، ضمن اشاره به وجود ۲۰ میلیون قبضه سلاح در دست مردم لیبی اظهار داشت: اسلحه‌ به صورت غیرقانونی از راه دریا و یا به شکل هوایی وارد لیبی می‌شود.

کوبلر ضمن هشدار نسبت به بحرانی شدن اوضاع در این باره افزود: این سلاح‌ها اکنون در درگیری‌ها استفاده می‌شوند. پس از کسب موافقت شورای امنیت با لغو تحریم تسلیحاتی لیبی سلاح‌ها باید تنها به نیروهای دولتی تحویل داده شوند.

فرستاده سازمان ملل به لیبی با ابراز نگرانی نسبت به عدم وجود هماهنگی در عملیات‌های زمینی علیه داعش در لیبی گفت: این عدم هماهنگی احتمال دارد منجر به درگیری‌های مستقیم میان نیروهای مختلفی شود که با داعش در حال نبرد هستند.

وجود  اسلحه در لیبی یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی اقدامات داخلی و بین المللی برای ایجاد ثبات در لیبی پس از سال‌ها تنش سیاسی و درگیری نظامی در این کشور است.

با وجود تحریم بین المللی، هنوز حجم زیادی اسلحه به دست گروه‌‌های مسلح در این کشور می‌رسد.

با توجه به اینکه دولت توافق ملی لیبی هنوز از سوی پارلمان تایید نشده است، کوبلر تاکید کرد که دولت توافق ملی که از سوی سازمان ملل حمایت می‌شود باید به عنوان تنها نماینده قانونی لیبی اعتماد مردم این کشور را به دست آورد.

کوبلر در ادامه رئیس پارلمان لیبی را به پذیرش مسئولیت‌هایش و برگزاری نشستی بدون ارعاب یا تهدید جهت تایید دولت توافق ملی به ریاست فایز السراج دعوت کرد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «۲۰ میلیون قبضه سلاح در کشور شش میلیون نفری!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات