والدین نیازهای روحی و اعتقادی فرزندان را دریابند

بیژن زندیه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خداوند متعال از بین ماه های قمری که هر یک دارای جایگاه و مناسبت خاصی است، ماه رمضان را بنام خود لحاظ فرموده و در قرآن کریم بر توجه بیشتر به دستورات و تلاوت قرآن کریم در این ماه تاکیدات زیادی فرموده است.
وی تلاش بشر امروز را به منظور تامین نیازهای روحی و روانی، با توجه به افزایش افسار گسیتخه فضاهای مجازی، بر تامین نان و غذای جسمی واجب تر دانست.
به گفته او توجه والدین به تربیت فرزندان و تبین فرامین دینی از خرید گوشی هوشمند و دسترسی به فضای مجاری لازم تر است.
وی گسترش و رسوخ گوشی های هوشمند و دسترسی به فضای مجازی در میان قشر نوجوان و جوان به علت تبیین نشدن کامل مبانی فکری و دینی برای آنها را بسیار پر مخاطره برشمرد.
زندیه به آثار مخرب کاهش آستانه تحمل و صبوری زوج های جوان در ابتدای تشکیل خانواده اشاره و خاطرنشان کرد: تحقیقات میدانی و خانوادگی نشان می دهد، زوج های جوان به آسانی تشکیل زندگی می دهند و با یک نگرانی سطحی، به همان آسانی اولیه از هم جدا می شوند.
وی ادامه داد: والدین در کنار تمام تلاش های خود برای تامین نیازهای مادی و سعادت و رفاه فرزندان خود، باید بدانند اگر ظرفیت و بستر لازم در جوان و نوجوان نهادینه نشده باشد، نمی تواند موجبات رشد همه جانبه را در فرزند آنان فراهم نماید.
وی افزایش میزان طلاق را یکی از آثار منفی نگاه یک قطبی به تامین نیازهای مادی زوج جوان دانست و از افزایش آمار طلاق و مقاومت ضعیف خانواده ها در برابر این رویه نادرست ابراز ناخرسندی نمود.
فرماندار شهرستان بیجار راهکار سریع برون رفت از این وضعیت را برگزاری دوره های آموزش رفتار و سبک زندگی مشترک قبل از ازدواج، برگزاری کارگاه های آموزش مسایل مترتب بر تشکیل خانواده، اطلاع رسانی در مورد نتایج شوم طلاق را از وظایف مهم مدیریت امروز متولیان امور اجتماعی و خانواده دانست .
به نظر زندیه یک زوج مطلقه جوان در جامعه می تواند یک آسیب بزرگ اجتماعی تلقی نمود که با تصمیم عجولانه زوج جوان و کمترین مقاومت خانواده ها روی داده است.
به نظر فرماندار بیجار، جایگاه مسایل دینی و مذهبی، اجتماعی و خانوادگی، فرهنگ، آداب و رسوم دیار گروس تا کنون کمتر دست خوش تغییرات امروز و آسیب های فضای مجازی شده است و اگر این نقطه قوت تقویت نشود، باید شاهد افزایش بیشتر آمار طلاق در برابر ازدواج باشیم.
زندیه تاکید نمود: بی توجهی به رعایت مسئله حجاب و پوشش مناسب در میان دو قشر دختر و پسر، یکی از آسیب هایی است که توسط افراد غیر بومی درسطح شهرستان بیجار بیشتر مشاهده می شود و این موضوع در کاهش توجه جوانان بومی به جایگاه اصیل فرهنگ حجاب این دیار اثرات منفی می تواند ایجاد کند.
فرماندار شهرستان بیجار برگزاری آیین ها و برنامه های خاص ماه مبارک رمضان و شرکت گسترده مردم در این برنامه ها را یک فرصت مغتنمی برشمرد که مدیریت شهرستان بیجار باید به آن توجه بیشتری داشته باشد.
او فرامین دینی و اعتقادی در استحکام خانواده را بسیار قوی، پایدار و سعادت بخش خواند و تاکید نمود: کارگاه های آموزشی و دوره های آشنایی با مسایل خانواده با محوریت این فرامین تدوین شود.
زندیه تاکید کرد: خانواده ها با برنامه ریزی و ترغیب فرزندان خویش به روزه داری و شرکت در محافل قرآنی این ماه، با بهره گیری از فرصت لیالی قدر برای آشنایی، مصون سازی و خودسازی فرزندان خویش تلاش کنند.
شهرستان بیجاربا جمعیتی حدود 90هزار نفر در شرق استان کردستان واقع شده است.
این شهرستان با توجه به بافت جمعیتی و اجتماعی که دارد در برخی ماه های قمری و از جمله ماه محرم و ماه مبارک و پر خیر رمضان، حال و هوای خاص دینی و مذهبی به خود می گیرد. این وضعیت به آسانی در رفتار و برگزاری آیین های خاص توسط مردم قابل مشاهده است.
7350/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «والدین نیازهای روحی و اعتقادی فرزندان را دریابند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات