هند برای مقابله با چین،پایگاههای نظامی خود در منطقه را افزایش می دهد

به گزارش ایرنا، هند همواره حضور زیردریایی ها و سرمایه گذاری چینی ها ،در کشورهای منطقه بویژه کشورهای واقع در اقیانوس هند را برای امنیت این کشور بعنوان خطری جدی محسوب کرده است .
نیروی دریایی هند، مصمم است که منطقه اقیانوس هند، بعنوان سومین اقیانوس بزرگ جهان را تحت کنترل خود داشته باشد.این منطقه به دلیل عبور دو سوم نفت و نیمی از محموله های باری جهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
هند این منطقه را به عنوان حیاط خلوت خود می داند و می خواهد به عنوان تنها تامین کننده امنیت این منطقه به رسمت شناخته شود.
هند در نظر دارد با تقویت حضور نظامی خود در جزایر غربی و شرقی در اقیانوس هند در راستای نظارت کامل این کشور در این اقیانوس حیاتی مطمئن شود.
هند ماه گذشته یک واحد از نیروی دریایی را در جزیره 'اندروت' مستقر و هم اکنون این کشور درصدد استقرار یک واحد دیگر از نیروی دریایی در جزیره 'بیترا' در مجمع الجزایر'لکشادویپ' است .
یک مقام ارشد در وزارت دفاع هند گفت:هدف از این اقدامات دولت افزایش حضور نظامی و بالا بردن توان دفاعی و نظارت در مجمع الجزایر 'لکشادویپ' است.
وی افزود:هند برای تقویت امنیت دریایی و ساحلی ،ساخت پایگاههای فعال نظامی در تامیل نادو
و اودیشا و ساخت پایگاه های نظامی کوچکتر در جزایر 'اندامن' و مجمع الجزایر 'لاکشادویپ' را در دستور کار خود قرار داده است .
دولت هند قصد دارد تا نیروها و زیرساخت های نظامی خود را در جزایر راهبردی 'اندامن' و 'نیکوبر' با هدف مقابله با افزایش حضور راهبردی چین در منطقه اقیانوس هند و تامین امنیت مسیر های دریایی تا تنگه مالاکا افزایش دهد.
دولت هند در حال اجرای طرح نظارت شبکه ساحلی با استقرار 36 ایستگاه رادار در سرزمین اصلی هند، 6ایستگاه رادار در مجمع الجزایر 'لاکشادویپ' و 'مینیکوی' و 4 ایستگاه راداری در جزایر 'اندامان' و 'نیکوبر' است .
کارشناسان دفاعی معتقدند روند اجرایی این طرحها به علت کمبود نیروی انسانی ،امکانات ،منابع مالی و اختلاف های سیاسی و نظامی میان نیروهای دریایی ،هوایی، زمینی و گارد ساحلی کند است .
یک مقام هندی گفت:مذاکرات میان وزارت دفاع و کشتیرانی برای رفع مشکلات ساخت پایگاه نظامی در تامیل نادو و اودیشا ادامه دارد. این گونه طرح ها به دلیل نگرانی های زیست محیطی و تخصیص بودجه با کندی بسیار همراه است .
دولت در نظر دارد با رفع موانع روند اجرای این طرحها را تسریع بخشد.
*آساق*267*1600

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هند برای مقابله با چین،پایگاههای نظامی خود در منطقه را افزایش می دهد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات